0
Sreda 25.10.2017.
17:13 >> 20:07h

Crveno-beli sa "kreča" do pobede protiv Spartaka (VIDEO)

U odloženom meču 9. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je pred oko 4.000 navijača na stadionu "Rajko Mitić" savladala Spartak iz Subotice pogotkom Ričmonda Boaćija iz jedanesterca u 22. minutu. Na ovaj način crveno-beli su zadržali četiri boda prednosti u odnosu na Partizan, koji je ranije tokom dana savladao Zemun u Gornjoj Varoši sa 3:1.

M. Todorović - Vesti
Boaći je startovao umesto Pešića i odužio se golom

Ritam u kom igraju dva meča u jednoj nedelji osetio se na fudbalerima Crvene zvezde u duelu sa gostima iz Subotice pošto su dosta teško došli do trijumfa protiv motivisanog rivala koji je bio u seriji od 11 utakmica bez poraza.

Gol odluke pao je već sredinom prvog poluvremena kada je Boaći realizovao penal napravljen nad njim, a reprezentativac Gane je imao još nekoliko dobrih prilika da pogodi mrežu rivala i tako odluči meč pre poslednjeg zvižduka.

S obzirom na to da su domaći svoje prilike propustili to je moglo da im se osveti u poslednjih 15-20 minuta kada su gosti preuzeli inicijativu, ali nisu uspeli da stvore nijednu šansu iz kategorije stoodstotnih pa je Borjan sačuvao svoj gol.

Golmanu Crvene zvezde moglo je da se desi da već u 2. minutu košta svoj tim pošto mu je jedna povratna lopta Le Taleka prošla ispod stopala, ali na njegovu sreću uspeo je da je stigne pre nego što je prešla gol-liniju celim prečnikom.

Crvena zvezda - Spartak 1:0 (1:0)

Boaći 22pen

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 4.182

Sudija: Dragan Čolović

Žuti kartoni: Ćalasan, Hajdin, Kerkez (Spartak)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković (51 Srnić), Le Talek, Babić, Rodić, Krstičić, Donald, Gobeljić, Radonjić, Kanga (68 Pešić), Boaći (89 Milijaš).

Spartak: Ostojić, Radovanović, Ćalasan (46 Kerkez), Stojković, Jočić, Šimura, Hajdin, Savković, Čečarić (88 Šormaz), Ivanović, Nikolić.

Zvezda je 12. pobedom u Sueperligi uz jedan remi došla do kote 37, dok je Spartak na petom mestu sa 26 bodova. Ostalo je još jedna runda do kraja prvog dela šampionata, u kom će Beograđani gostovati Zemunu, a Subotičani Radniku, posle čega kreće drugi krug od kog će se ove godine odigrati sedam kola pre zimske pauze.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Crvena zvezda - Spartak 1:0 golom Boaćija iz penala u 22. minutu
90+2. minut - Pešić je pao u kaznenom prostoru gostiju, nema penala
90. minut - Tri minuta nadoknade na stadionu "Rajko Mitić"
85. minut - Hajdin dobija žuti karton posle pada u kaznenom prostoru, sudija Čolović je procenio d aje pokušao da ga prevari
80. minut - Mogao je Boaći da reši utakmicu, udarac Srnića sa distance, centarfor  je na pet metara promenio pravac lopti, ali je ona otišla pored gola
76. minut - Prodor Radonjića po levoj strani,ostavio je protivnike iza sebe, ali nije imao dobru završnicu
73. minut - Prvi pokušaj Pešića, probao je udarcem glavom posle centaršuta Gobeljića, nije bio precizan
68. minut - Pešić umesto Kange, Zvezda će igrati sa dva špica do kraja meča
62. minut - Udarac Čečarića sa 14-15 metara iskosa, brani Borjan

60. minut - Šansa za Boaćija, išao je sam ka golu gostiju, ali stigao ga je Radovanović koji je tom prilikom dobio udarac od igrača iz Gane i činilo se da je zaradio tešku povredu tom prilikom. Srećom obojica su nastavila meč.

56. minut - Dobar prodor Savkovića po desnoj strani, ali pogodio je spoljni deo mreže
53. minut - Dobra akcija Spartaka po desnoj strani, lopta je išla na drugu stativu, ali Savković je nije stigao
51. minut - Povređenog Stojkovića u domaćem timu zamenio je Slavoljub Srnić
46. minut - Kod gostiju Kerkez je zamenio Ćalasana

Prvo poluvreme

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda vodi 1:0 golom Boaćija sa bele tačke

45. minut - Još minut nadonkade izgubljenog vremena
40. minut - Odlična šansa za Rodića posle asistencije Krstičića, brani Ostojić
34. minut - Boaći jedan na jedan sa Ostojićem, uspešnije je bio golman gostiju

33. minut - Poništen je gol Boaćija zbog ofsajda, ali čini se da su sudije pogrešile pošto je igrač iz Gane u trenutku dodavanja bio iza lopte

31. minut - Istrčao je golman Ostojić pa su pokušali da ga savladaju najpre Radonjić, a potom i Kanga, prvi je pogodio golmana gostiju, a drugi je prebacio gol

22. minut - GOOOL, sa bele tačke precizan je upravo Boaći, nije se ovog puta potvrdilo čuveno pravilo da penal ne izvodi igrač nad kojim je napravljen faul - 1:0

21. minut - Penal za Zvezdu posle prekršaja Radovanovića nad Boaćijem
18. minut - Zvezda je sve opasnija, prvo je zapretio Radonjić udarcem glavom, a potom i Kanga šutem sa distance, oba puta je golman ostojić bio siguran

14. minut - Krstičić je probao da prevari golmana gostiju udarcem iz slobodnjaka sa desne strane

7. minut - Slobodnjak za goste sa oko 20 metara, Nikolić je šutirao, Borjan odbranio
3. minut - Odmah potom dobar napad domaćih, Boaći je centrirao na peterac, ali lopta nije stigla do Radonjića

2. minut - Velika greška Borjana, lopta je išla ka praznoj mreži, ali je on stigao na gol-liniji

1. minut - Sa centra su krenuli domaći