0
Četvrtak 19.10.2017.
20:03 >> 23:16h

Podela bodova u Albaniji, Partizan mogao i do pobede (VIDEO)

Meč 3. kola grupe B Lige Evrope između Skenderbega i Partizana završen je rezultatom 0:0 pa su oba tima došla do skora od dva boda posle tri odigrana meča. Mogao je srpski šampion i do celog plena da je u završnici iskoristio jednu od tri velike šanse.

M. Todorović - Vesti
Velika borba vodila se na sredini terena

Nije bilo lepog fudbala u Elbasanu pošto je bilo očigledno da ni Skenderbeg ni Partizan neće previše rizikovati, s obzirom da su i jedni i drugi i dalje u poziciji da se plasiraju u eliminacionu fazu. Pored toga crno-beli će za dve nedelje imati šansu da pred svojim navijačima zabeleže bolji rezultat.

Prilika gotovo da nije ni bilo u prvih sat vremena ni na jednoj strani, a u preostalih 30 minuta pretio je samo Partizan. Golove su mogli da postignu Tavamba, Tošić i Miletić, ali najbolju priliku imao je Suma koji je bio u poziciji jedan na jedan sa golmanom domaće ekipe. Očajno je reagovao najskuplji igrač Partizana koji je umesto gola širokog sedam metara pogodio Šehija.

S obzirom na to da je u Kijevu Jang Bojs izvukao remi u duelu sa Dinamom ova dva tima sada zaostaju za timom iz Berna za jedan bod i u direktnom duelu sa Švajcarcima će odlučivati o tome ko će uz Ukrajince u eliminacionu fazu.

Skenderbeg - Partizan 0:0

Stadion: Elbasan arena

Sudija: Danijel Stefanski (Poljska)

Žuti kartoni: Jašanica, Ljiljaj, Mici (Skenderbeg) - Miletić, Tavamba, Tošić (Partizan)

Skenderbeg (4-3-3): Šehi - Vanđeli, Radaš (33 Aiti), Jašanica, Mići - Muzaka (92 Osmani), Ljiljaj, Dita (80 Škodra) - Taku, Sou, Adeniji.

Partizan (4-2-3-1): Stojković - Vulićević, Mitrović, NR Miletić, NG Miletić - Everton, Jevtović, Janković (87 S. Ilić), Tošić - Suma, Tavamba (66 Ožegović).

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena, podela bodova 0:0, Partizan je mogao i do pobede u završnici

90+1. minut - Dve šanse za Partizan, prvo je Tošić šutirao iz slobodnjaka, ali je golam odbranio, a onda posle kornera je Miletić pogodio stativu.
89. minut - Najbolja šansa na utakmici, Suma je bio jedan na jedan sa golmanom Šehijem, ali je pogodio u njega
87. minut - Saša Ilić menja Jankovića
83. minut - Slobodnjak Zorana Tošića, ali lopta ide preko gola
82. minut - Još desetak minuta do kraja, nema naznaka da može da padne gol
73. minut - Suma je bio u dobroj poziciji za centaršut, ali je loptu poslao pravo golmanu domaćeg tima u ruke
66. minut - Prva izmena, Ožegović umesto Tavambe

62. minut - Sjajna akcija crno-belih, Miletić je prošao, pokušao da nađe Tavambu, ali lopta nije došla do napadača crno-belih

53. minut - Mitrović je izblokirao Soua u odličnoj šansi, korner za domaćina
Dinamo je izjednačio protiv Jang Bojsa na 2:2, strelac je Morožjuk u 49. minutu
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nadamo se da će biti zanimljivije

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, nema golova, ali ni šansi 0:0
Ponovo vodi Jang Bojs u Kijevu, ponovo je strelac Asale u 40. minutu
43. minut - Udarac igrača Skenderbega sa distance, lopta ide preko gola
38. minut - Partizan iskusno čeka grešku domaćih, ali za sada je nema
U Kijevu Dinamo - Jang Bojs 1:1, Mbokani 34. minut - Asale 17. minut
31. minut - Udarac Džejmsa, blokiran je, parabola je padala ka Stojkoviću, lako je uhvatio loptu

Navijači Skenderbega nisu propustili priliku da vređaju goste iz Beograda

20. minut - Bez pravih šansi u prvom delu prvog poluvremena
8. minut - Vulićević je šutirao, ali pravo u golmana gostiju
4. minut - Šut Takua sa distnace, ali nije bio precizan
1. minut - Počela je utakmica u Elbasanu