0
Ponedeljak 09.10.2017.
18:45 >> 00:44h

Bravo "orlovi": Srbija preko Gruzije do Rusije!!!

Fudbalska reprezentacija Srbije će igrati na predstojećem Svetskom prvenstvu pošto je u meču 10. kola kvalifiakcione grupe D savladala Gruziju sa 1:0 pogotkom Aleksandra Prijovića u 74. minutu i tako je zauzela prvo mesto na tabeli ispred Republike Irske i Velsa. Posle osam godina pauze i tri propšuštena takmičenja "orlovi" će konačno biti deo velike scene. Sada sa nestrpljenjem očekujemo žreb u moskovskom Kremlju, 1. decembra, kada ćemo saznati imena protivnika na Mundijalu.

M. Todorović - Vesti
Vidimo se u Rusiji, poruka je naših fudbalera

Meč protiv Gruzije, verovatno zbog imperativa pobede, nije počeo najbolje po naš tim. Veliki pritisak kao da je sputao naše igrače koji nisu ličili na sebe u prvih 45 minuta. Nestrpljivi navijači, makar deo njih, ispratio je "orlove" zvižducima u svlačionicu.

Tek poneka polušansa bilo je sve što smo videli, dok su Gruzijci pretili udarcima sa distance, ali je Stojković čuvao nerepen ishod.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Od starta su naši momci krenuli silovito. Ređale su se akcije i napadi našeg tima, ali gola nikako nije bilo. Dobra vest je stigla iz Kardifa gde je Irska povela protiv Velsa pa je u tom slučaju i remi vodio naš tim u Rusiju.

Nisu želeli izabranici Slavoljuba Muslina da zavise od drugih pa su nastavili da jurišaju ka golu gostiju. IMali su dobre šanse Matić i Ivanović, ali lopta nikako nije htela u gol sve do 74. minuta kada je Prijvoić dao gol za veliki trijumf.

Sve je počelo izmenom Prijović za Ljajića pa je Srbija zaigrala sa dva špica. Upravo su njih dvojica Mitrović i Prijović bili asistent i strelac.

Srbija - Gruzija 1:0 (0:0)

Prijović 74

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: oko 40.000

Sudija: Pavel Gil (Poljska)

Žuti kartoni: Matić, Maksimović (Srbija) - Kvilitaja (Gruzija)

Srbija (3-4-2-1): Stojković - Ivanović, Maksimović, Tošić - Rukavina, Gudelj, Matić, Kolarov - Tadić (88 Kostić), Ljajić (60 Prijović) - Mitrović (77 Milivojević).

Gruzija (4-5-1):  Makaridze - Kakabadze, Kašija, Hočolava, Navalovski - Kazaišvili, Gvilia, Kankava, Aburjania (82 Dvališvili), Džigauri (87 Hufbagel) - Kvilitaja (78 Merebašvili).

Do kraja meča nije bilo prilika, pre svega pred našim golom, što je daleko važnije pa je Srbija sa 21 bodom završila prva na tabeli grupe D, ispred Republike Irske koja će u baraž, dok će Vels i Austrija sačekati neku drugu priliku.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča:

Grupa D: Srbija - Gruzija 1:0, Vels - R. Irska 0:1, Moldavija - Austrija 0:1

Grupa G: Albanija - Italija 0:1, Izrael - Španija 0:1, BJR Makedonija - Lihtenštajn 4:0

Grupa I: Island - Kosovo* 2:0, Ukrajina - Hrvatska 0:2, Finska - Turska 2:2

Masnim slovima ispisana su imena selekcija koje idu na Mondijal

Masnim Italik slovima su ispisana imena selekcija koje idu u baraž

Drugo poluvreme

90+3. minut - KRAAAAAAJ 1:0, Srbija ide na Mondijal u Rusiju
90. minut - Igraće se još tri minuta
88. minut - Umesto Tadića u igri je Filip Kostić
Finska - Turska 2:2 (88 Pohjanpalo)
85. minut - Gruzija je preuzela loptu, naši su postavili blok i čekaju priliku za kontru
Finska - Turska 1:2 (Čenk 83)
83. minut - Makaridze hvata loptu koja je kao sveća padala u njegov peterac
77. minut - Milivojević menja Mitrovića, ponovo se vraćamo u formaciju 3-4-2-1
76. minut - Velika šansa za Gruziju, sreća na našoj strani
Finska - Turska 1:1 (76 Arajuri), Izreal - Španija 0:1 (76 Iljaramendi)

74. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Prijoooooooviiiiiić. Odličan prodor Mitrovića po desnoj strani, Prijović je čekao loptu na drugoj stativi, kada je došla do njega odlično je poslao u drugi ugao od kretanja golmana

Ukrajina - Hrvatska 0:2 (Kramarić 70), Albanija - Italija 0:1 (Kandreva 73)
Moldavija - Austrija 0:1 (Šaub 69), BJR Makedonija - Lihtenštajn 4:0 (Ademi 68)
70. minut - Posle šuta Matića sa gol linije loptu izbacuju igrači Gruzije
BJR Makedonija - Lihtenštajn 3:0 (Bardi 67), Island - Kosovo* 2:0 (Gudmunson 68)

66. minut - Velika gužva u petercu Gruzije, ali niko nije uspeo lepo da zahvati loptu glavom, odmah potom šansa i za Ivanovića, lopta ide pored gola

Ukrajina - Hrvatska 0:1 (Kramarić 62)

60. minut - Prva promena u našem timu, Ljajića je zamenio Prijović, sada igramo sa dva klasična napadača

Vels - Irska 0:1 (Meklin 57)
57. minut - Mnogo bolja igra naše ekipe u drugom delu, više akcija i šansi viđeno je za ovo kratko vreme nego u celom prvom poluvremenu
Finska - Turska 0:1 (Čenk 57)
54. minut - Malo je falilo da lopta stigne do Mitrovićam, koji je bio sam na petercu, odmah potom još jedna šansa za Mitrovića, Makaridze mu brani šut
49. minut - Dobra akcija po desnoj strani, probio je Ivanović, pokušao da zavrne ka Mitroviću, ali golman Gruzije je bio budan i izbio je loptu
48. minut - Pokušaj Gudelja sa 23-24 metra, lopta ide preko gola
46. minut - Počelo je poslednje poluvrme u ovim kvalifikacijama za Srbiju, nije bilo promena u timovima

Poluvreme je na svim utakmicama:

Grupa D: Srbija - Gruzija 0:0, Vels - R. Irska 0:0, Moldavija - Austrija 0:0

Grupa G: Albanija - Italija 0:0, Izrael - Španija 0:0, BJR Makedonija - Lihtenštajn 2:0

Grupa I: Island - Kosovo* 1:0, Ukrajina - Hrvatska 0:0, Finska - Turska 0:0

Prvo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena 0:0. Vrlo lša igra našeg tima koji je prilično stegnut i kao da se plaši da napadne. Igrači su zvižducima ispraćeni u svlačionicu. Dobra stvar je što je i u Kardifu Vels - Irska 0:0

45. minut - Igraće se još minut nadoknade izgubljenog vremena
43. minut - Zanimljiv podatak je da Gruzija ima veći posed lopte

42. minut - Nešto bolja igra naših u završnici poluvremena, ali i dalje je sve to prilično bezopasno za goste

Island - Kosovo* 1:0 (Sigurdson 40)
39. minut - Najbolja prilika na meču za Tadića, ali jegolman Gruzije skratio ugao i uspeo da odbrani šut poslavši loptu u korner
38. minut - Stojković brani još jedan udarac sa distance
Prvi gol ove večeri postiže selekcija BJR Makedonije u duelu sa Lihtenštajnom 1:0 (Musliju 36), brzo potom i drugi gol - 2:0 (Trajkovski 39)
35. minut - Mitrović je pogodio stativu, ali bio je u ofsajdu prilikom prijema lopte
33. minut - Ponovo šutiraju gosti sa distance, ponovo Stojković brani

32. minut - Pokušao je Ljajić iz slobodnjaka, iskosa sa oko 25 metara, ali nije pogodio okvir gola

25. minut - Matić do Ljajića, ali ovaj oko penala ne uspeva da primiri loptu, ona ide u ruke golmana Gruzije

23. minut - Prošlo je pola prvog poluvremena, za sada bez prave prilike pred oba gola

17. minut - Dve opasne situacije pred našim golom, prvo je Stojković odbranio udarac Gvilie, a potom su se dva Gruzijca sudarila na skoku ispred našeg peterca, a bili su u dobroj poziciji

15. minut - U nedostatku zanimljivosti na terenu navijači skandiraju "Kosovo je srce Srbije"

Zanimljivo je da posle 15 minuta nema nijednog pogotka na devet utakmica, svi su ušli oprezno u odlučujuće duele.
11. minut - Prva dobra akcija "orlova", posle duplog pasa Tadića i Mitrovića naš ofanzivni vezista nije stigao, jedan igrač gostiju je izbacio loptu u korner
7. minut - Gruzija kontroliše loptu u uvodu meča, pokazuju gosti da neće tako lako dozvoliti Srbiji da dođe do pobede
3. minut - Kolarov je šutirao sa preko 30 metara, lopta je išla u okvir gola, ali nije imala snagu pa je Makaridze lako uhvatio
1. minut - Već na startu Gruzija je imala dobru situaciju, ali posle slobodnog udarca nije bilo opasnosti u našem kaznenom prostoru
1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti
20.45 - Počelo je i preostalih osam utakmica planiranih za danas, obaveštavaćemo vas o promemana rezultata i na tim mečevima, sa posebnom pažnjom na duele u grupi D

20.40 - Igrači su izašli na teren stadiona "Rajko Mitić", a na tribinama je u vidu koreografije ogromna srpska zastava. Potom su intonirane himne obe zemlje.

20.31 - Neposredno pred početak meča izvedene su pesme "Marš na Drinu" i "Pukni zoro" što je podiglo atmosferu na tribinama, koje se polako, ali sigurno, popunjavaju

20.13 - Veliki su redovi na ulasku u sam stadion, navijači kao da su čekali poslednji čas da dođu u Ljutice Bogdana
20.08 - Trenutno ne izgleda kao da će stadion biti dupke pun. Iz Fudbalskog saveza Srbije je saopšteno da je prodato oko 35.000 ulaznica
19.57 - Navijači su u velikom broju pohrlili ka stadionu "Rajko Mitić"