0
Četvrtak 14.09.2017.
18:05 >> 21:03h

LE: Partizanu bod u Bernu, moglo je više, ali moglo je i manje

U meču 1. kola B grupe Lige Evrope Jang Bojs i Partizan podelili su bodove u Bernu odigravši 1:1, a oba tima bi mogla da budu zadovoljna ovakvim ishodon pošto je tas mogao da prevagne na obe strane.

M. Todorović - Vesti
Momenat kada je Janković poslao loptu u gol

Hrabro je Partizan ušao u meč protiv vicešampiona Švajcarske nošen hukom sa tribina stadiona "Švajcarska" na kom je gotovo polovina prisutnih navijalo za srpskog prvaka.

Već posle prve ozbiljnije akcije poveli su crno-beli lepim pogotkom Marka Jankovića i činilo se da bi mogli da ponove nešto slično kao u Felčutu gde su deklasirali Videoton, ali Švajcarci su se pokazali kao ozbiljniji protivnik.

Vrlo brzo je usledilo izjednačenje koje je Jang Bojsima doneo Fasnaht već u 14. minutu, a potom su usledili novi uraganski napadi domaće ekipe koja je želela preokret. Da do njega ne dođe pobrinuo se Vladimir Stojković, koji je bio nemožan kod primljenog gola, ali je zato u nastavku meča briljirao.

Spasio je reprezentativni golman najmanje dva sigurno pogotka i moglo bi da se kaže da je najzaslužniji za remi. Zasluge ima i rumunski sudija Ištvan Kovač koji je sve vreme "navlačio" za domaćina, a u dve sumnjive situacije u kaznenom prostoru Jang Bojsa oba puta je procenio da su igrači Partizana, Ožegović i Tošić, simulirali pa im je dao po žuti karton.

Bolji je bio Partizan u drugom poluvremenu i mogao je do celog plena da su u završnici meča nešto više koncentracije imali Tavamba i Solomon.

U drugom meču B grupe Dinamo je u Kijevu napravio preokret protiv Skenderbega 3:1 (0:1). Za dve nedelje Partizan će na praznom stadionu u Humskoj dočekati ukrajinskog velikana.

Jang Bojs - Partizan 1:1 (1:1), 1. kolo Grupa B

Fasnhat 14 - Janković 11

Stadion: Švajcarska (Bern)

Gledalca: 13.004

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Žuti kartoni: Sou, Fasnah (Jang Bojs) - Ostojić, Ožegović, Tošić (Partizan)

Jang Bojs (4-4-2): Von Balmos, Mbabu, Nuhu, Von Bergen, Lotomba - Fasnaht, Sanogo, Sou, Sulejmani (84 Šik) - Nsame, Asale (68 Ngamaleu).

Partizan (4-4-2): Stojković, Vulićević, Miletić, Ostojić, Miletić - Everton, Jevtović, Janković, Tošić (88 Pantić) - Ožegović (65 Solomon), Tavamba.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice, Jang Bojs - Partizan 1:1, podela bodova. Partizan je odigrao solidnu utakmicu, ali nesmotrenost posle datog gola koštala ga je celog plena.
90. minut - Igraće se još četiri minuta
88. minut - Pantić umesto Tošića u igri
87. miinut - Odličan prodor Solomona, šutirao je, ali pravo u golmana domaćih
85. minut - Stojković brani mlak udarac Soua
84. minut - Izlazi Sulejmani, menja ga Šik
81. minut - Kakva prilika za Partizan, Janković - Tošić - Tavamba, ali robusni napadač ne pogađa
80. minut - Sulejmani je centrirao, Ngamaleu je skočio, ali nije bio precizan
75. minut - Polušansa za tim iz Berna, Fasnaht nije poslao loptu u okvir gola
72. minut - Ostojić je ostao da leži posle sudara glavama
70. minut - Dve denomenalne odbrane Stojkovića, koji je ponovo sprečio domaćina da povede
66. minut - Jevtović je bio u šansi posle kornera, lopta ide preko gola
65. minut - Solomon menja Ožegovića
63. minut - Udarac Evertona sa distance, ali lopta ide pored gola
60. minut - Partizan ima inicijativu, ali bez konkretne šanse, osim dva pada u kaznenom prostoru
55. minut - Identična situacija, Tošić pada u kaznenom prostoru, sudija mu daje žuti karton zbog navodnog simuliranja
51. minut - Žuti karton za Ožegovića zbog navodnog simuliranja, sudija Kovač nije naklonjen igračima Partizana
50. minut - Partizan je krenuo ofanzivnije u drugom delu, ponovo napadi ka golu Jang Bojsa
47. minut - Miletić je ubacio loptu u petarac, ali nije bilo nikog da je gurne u gol

46. minut - Počeo je drugi deo, u poluvrmenu nije bilo izmena

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme - 1:1. Partizan je poveo preko Jankovića, ali su domaći brzo izjednačili, a potom su imali još dve dobre šanse za potpuni preokret. Crno-beli mogu da zahvale golmanu Stojkoviću šro je i dalje nerešeno.

41. minut - Malo je falilo da Jevtović savlada Stojkovića, ali golman Partizana sprečava svog saigrača da mu da gol
35. minut - Žuti karton za Ostojića zbog prekršaja nad Asaleom
33. minut - Tošić je izveo slobodnjak sa strane, Miletić je glavom vratio u srce šesnaesterca, ali nije bilo nikog ad natrči na tu loptu
28. minut - Stojković i Ostojić u duetu spašavaju gol Partizana, štoper izbacuje sa gol linije
24. minut - Kakva šansa za domaćina, Stojković je sprečio siguran gol
23. minut - Levi bek Miletić je izblokirao udarac igrača Jang Bojsa
20. minut - Dupli pas Tošića i Tavambe, ali "Bambi" nije uspeo da iskontroliše loptu

14. minut - Vrlo brzo domaćin uzvraća, Fasnaht poravnava - 1:1

11. minut - GOOOOOOOOOOOL, vodi Partizan, Marko Janković kruniše lepu akciju crno-belih

9. minut - Stojković brani udarac Nsamea
8. minut - Udarac Tavambe sa oko 20 metara, lopta ide visoko preko gola
7. minut - Za sada bez šansi na obe strane

1. minut - Sa centra je krenuo Partizan

Partizan ima lepu i brojnu podršku, procena je da je uz crno-bele oko 4.000 navijača, skoro polovina prisutnih