0
Četvrtak 24.08.2017.
19:10 >> 01:18h

Partizan pregazio Mađare i plasirao se u Ligu Evrope (VIDEO)

Posle mršavih 0:0 u Beogradu Partizan se razgoropadio u Mađarskoj, pregazio je Videoton u Felčutu sa čak 4:0 (3:0) i plasirao se u grupnu fazu Lige Evrope. Već posle prvog dela bilo je sve jasno pošto je srpski šampion golovima Tavambe, Sume i Đurđevića vodio sa 3:0, da bi u završnici najbooji strelac Beograđana stavio tačku na ovoj dvoboj.

Vesti - M. Todorović
Tri puta u prvom poluvremenu crno-beli su pravili "piramidu radosti"

Zapretili su Mađari na startu meča, ali su crno-beli iskoristili već prvu veliku šansu preko Tavambe, a onda su iskusno čekali šanse iz kontranapada. njih je bilo na pretek pošto je trener Đukić odlično spremio taktiku i potpuno je nadmudrio kolegu Nikolića.

Gotovo svaki napad Partizana bio je pretnja za gol Kovačika, koji se nalazio na pravoj vetrometini i nije imao nikakve šanse kada bi crno-beli došli do njegovog šesnaesterca. Suma je posle odlične asistencije Đurđevića duplirao prednost Partizana u 24. minutu, da bi samo desetak minuta kasnije napadač crno-belih podigao na nedostićnih 3:0.

Kada su domaći početkom drugog dela ostali sa igračem manje posle isključenja Juhaša bilo je jasno da Videoton nema više ni promil šanse za preokret pogotovo jer im je za prolaz bilo potrebno da postignu četiri gola. Umesto toga četvrti gol je postigao naš predstavnik pošto je Uroš Đurđević ponovo pogodio cilj u 87. minutu.

Videoton - Partizan 0:4 (0:3) prvi meč 0:0

Tavamba 6, Suma 24, Đurđević 35, 87

Stadion: Pančo arena

Gledalaca: oko 4.000

Sudija: Andre Mariner (Engleska)

Žuti kartoni: Juhaš, Patkai, Fiola (Videoton) - Ostojić, Everton (Partizan)

Crveni karton: Juhaš (Videoton)

Videoton (4-4-2): Kovačik - Lik, Juhaš, Fiola, Stopira - Suljić (77 Sabo), Patkai, Hadžić, Henti (46 Gereši) - Lazović, Šćepović (62 Marić).

Partizan (4-4-2): Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Ostojić, N.G. Miletić - Janković (77 Pantić), Radin, Everton, Suma (64 S. Ilić) - Tavamba (70 Đuričković), Đurđević

Srpski šampion apsolutno zasluženo ide u grupnu fazu (10. put u takmičenjima UEFA, osmi put u ovom) i ponovo će igrati u Ligi Evrope. Za sam plasman crno-beli će zaraditi 2,4 miliona evra, a pored toga će zaraditi za televizijska prava, od prodaje ulaznica, marketinga, ali dobić i za svaki osvojeni bod od UEFA dodatnih 120.000 evra.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+2. minut - Završena je utakmica, Videoton - Partizan 0:4, crno-beli ponovo u Ligi Evrope
90. minut - Igraće se još dva minuta

87. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, novi pogodak Urođa Đurđevića koji je drugi put zatresao mrežu u večerašnjoj utakmici

84. minut - Odlična šansa za Đurđevića koji se izborio za udarac, ali brani mu golman Videotona, ostaje 0:3
68. minut - Na terenu su dva igrača Partizana, Tavamba se žali na grčeve, a Radin na bol posle udarca

63. minut - MOgao je i Ostojić da e upiše u strelce, ali nije imao sreće

59. minut - Izblokiran je udarac Jankovića
53. minut - Partizan sigurno čuva loptu i ništa ne prepušta slučaju
47. minut - Juhaš je dobio drugi žuti karton i Videoton ostaje sa igračem manje u polju

Prvo poluvreme

45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme, Partizan vodi 3:0 golovima Tavambe, Sume i Đurđevića. Rapsodija crno-belih u Felčutu, još samo 45 minuta do Lige Evrope
45+1. minut - Udarac Jankovića sa distance, neprecizno
45. minut - Sudija Mariner je prvo poluvreme produžio za čak tri minuta

35. minut - GOOOOOOOOOL, Kakav napad crno-belih, povukao je Janković po desnom krilu, dodao loptu usamljenom Đurđeviću, a ovaj pogađa gol - 3:0

34. minut - Kakva šansa za Đurđevića, ali šalje loptu pored gola

31. minut - Dobar udarac Radina, brani Kovačik

26. minut - Kakva greška Ostojića, poklonio je loptu Mađarima, ali izvukao se sa žutim kartonom

24. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL, Đurđević dodaje loptu Sumi koji je imao lak zadatak da gurne loptu u prazan gol - 2:0 za Partizan

20.minut - Đurđević pogađa gol Videotona, ali je pogodak poništen zbog ofsajda

18. minut - Videoton nastavlja sa udarcima sa distance, za sada bez uspeha

12. minut - Ostao je Tavamba da leži na terenu, ali su domaći nastavili napad i posle udarca Hentija lopta ide pored gola

9. minut - Još jedan udarac Lazovića, brani Stojković
8. minut - Šut Lazovića, lopta ide pored gola
Partizanu sada pored pobede odgovara i svaki nerešen rezultat zbog gola u gostima

6. minut - GOOOOOOOOOL, Odlična kontra Partizana, Everton je povukao dao loptu Tavambi koji je lepo šutirao i savladao Kovačika

4. minut - Stojković brani opasan udarac Loika
1. minut - Utakmica je počela, sa centra je krenuo domaći tim