0
Četvrtak 17.08.2017.
19:54 >> 23:04h

Jalov Partizan: Nula u Humskoj, Stojković junak

Crno-beli su razočarali u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope. U tmurnoj atmosferi praznih tribina u Humskoj (bilo samo 100 navijača gostujuće ekipe), Partizan i Videoton odigrli su meč bez golova.

M. Todorović - Vesti
Uroš Đurđević nije uspeo da nadmudri defanzivce Videotona

Za razliku od mečeva sa Olimpijakosom u prethodnoj rundi, kada je četa Miroslava Đukića igrala ofanzivno, sada se strateg "parnog valjka" odlučio za oprezniju taktiku. Jalovo je tokom svih 90 minuta delovao Partizan. Nije bilo prilike, opasnosti pred golom mađarskog vicešampiona. Jedino vredno pomena je šut Vulićevića u 35. minutu i poništen gol Uroša Đurđevića u 69. minutu. Sudija je procenio da je pre toga napadač srpskog šampiona povukao štopera Videotona.

S druge strane, Marko Nikolić je postavio bedem na sredini terena. Gosti su pretili iz kontri, a najbolju šansu na utakmici propustio je Patkai, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade, posle sjajane asistencije Danka Lazovića, šutirao sa desetak metara, ali je povratnik u redove šampiona Vladimir Stojković sjajno reagovao i spasio svoj tim poraza.

Crno-beli nisu bez šansi u revanšu. Mađarski vicešampion je malo toga pokazao i sigurno nije nemoguća misija za crno-bele. Zbog povrede nisu igrali Kosović i Everton, što se odrazilo na igru na sredini terena. Nije bilo upotrebljivih lopti za Tavambu i Đurđevića.

Za sedam dana - sledi odluka u Mađarskoj!

90+4. minut - Utakmica je gotova.

90+3. minut - Stojković je spasio Partizan u posednjim trenucima susreta.

80. minut - Đukić je uveo i mladog napadača Đorđa Jovanovića, koji jezamenio Đurđevića.

69. minut - Đurđević je postigao gol, ali je poništen jer je pre toga napadač Partizana napravio prekršaj. Dražao je za dres štopera gostiju iz Mađarske.

65. minut - Saša Ilić je ušao u igru.
58. minut - Kapiten Juhas je najviše skočio, ali nema opasnosti po gol Vladimira Stojkovića.
50. minut - Dobra prilika za crno-bele, ali Janković očajno šutira sa 17 metara iz slobodnog udarca.

48. minut - Partizan žustriji u nastavku, inicijativa čete Miroslava Đukića.

45+3. minut  Završeno je očajno prvo poluvreme. Bez prilika, oprezna igra na obe strane.

42. minut - Šćepović je bio u dobroj prilici, ali je bio neodlučan. Ostaje 0:0.

35. minut - Kapiten Vulićević je pokušao iskosa sa desne strane, ali je golman gostiju Kovačik odbio loptu u korner.

33. minut - Vezista gostiju Hadžić morao je da napusti teren zbog povrede.

25. minut - Bez tempa, bez šansi, bez udaraca, dosadan fudbal u Humskoj, prava uspavanka.

5. minut - Opasnost po gol Partizana posle kornera koji je izveo Danko Lazović. Skočio je Henti, potom je bilo još opasnosti, ali je lopta otišla u korner.
3. minut - Bojan Ostojić je već dobio žuti karton.

1. minut - Utakmica je počela.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Radin, Janković, Suma, Tavamba, Đurđević.

VIDEOTON: Kovačik, Nego, Juhaš, Fiola, Stopira, Patkaj, Hadžić, Solnoki, Lazović, Henti, Šćepović.