0
Četvrtak 10.08.2017.
19:25 >> 21:56h

Zvezda napunila mrežu Radnika, komičan autogol Surduličana i remek delo Boaćija (VIDEO)

Serija pobeda Crvene zvezde bez primljenog gola produžena je na sedam utakmica pošto su crveno-beli u meču 4. kola Superlige savladali Radnik u Surdulici sa ubedljivih 5:0 (1:0).

A. Čukić - Vesti
Nova dva gola za Boaćija od kojih je jedan pravo majstorstvo

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo da bi crveno-beli mogli lagano do tri boda pošto su jedini gol postigli sa bele tačke, dok je na drugoj strani domaćin oapsno pretio i jedno vreme preuzeo inicijativu na terenu.

Meč je praktično odlučen na početku drugog dela kada su gosti za samo tri minuta tri puta pogodili gol Čančarevića, tačnije mreža se tri puta zatresla, ali je jednom pogodio defanzivac domaćih Pejčić posle velikog nesporazuma sa svojim golmanom.

Tačku na ovaj meč najlepšim golom na utakmici stavio je Ričmond Boaći koji je posle pogotka iz jedanasterca i lepim lob udarcem savladao golmana domaće ekipe.

Surduličani su hrabro izašli na duel vicešampionu Srbije, ali im se to na kraju nije isplatilo pošto su doživeli i šesti poraz u isto toliko utakmica protiv Crvene zvezde.

Beograđani su i dalje vodeći na tabeli sa 12 bodova, ali samo zbog bolje gol razlike (13:0) od Vojvodine (8:0), koja takođe ima maksimalan učinak. Zvezda će u sledećem kolu dočekati Bačku, a Radnik ide u goste Mladosti u Lučane.

Radnik - Crvena zvezda 0:5 (0:1)

Boaći 18pen, 77, Donald 51, Pejčić 52ag, Srnić 54

Sudija: Nenad Đokić

Stadion: FK Radnik (Surdulica)

Gledalaca: oko 4.000

Žuti kartoni: Frensis, Ivanović (Radnik) - Pešić (Crvena zvezda)

Radnik: Čančarević, Gojković (70 Milovanović), Ivanović, Frensis (65 Stanković), Mićić (55 Purović), Mirosavljević, Pavlović, Pejčić, Radović, Tanasin, Zlatanović.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Anđelković, Donald (75 Milijaš), Le Talek, Radonjić (70 Kanga), Srnić (82 Adžić), Pešić, Boaći.

Superliga Srbije, 4. kolo: Mačva - Radnički Niš 1:2 (Matić 64 - Pavkov 15, Stojanović 90+6), Bačka - Napredak 1:4 (Luković 40 - Vulić 8; Šljivić 26, Alivodić 73, Urošević 85), Rad - Zemun 2:0 (Zonjić 65, Denić 90), Čukarički - Mladost Lučani 1:0 (Ožegović 45), Borac Čačak - Vojvodina 0:2 (Ovusu 26, Mihajlović 79), , Partizan - Voždovac 1:3 (Đurđević 7pen - Stuparević 8, Duronjić 38, Ješić 88), Radnik - Crvena zvezda 0:5 (Boaći 18pen, 77, Donald 51, Pejčić 52ag, Srnić 54), Javor - Spartak 1:1.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Pošto je pitanje pobednika odavno rešeno nije bilo nadoknade vremena, Radnik - Crvena zvezda 0:5.
88. minut - Radnik že završiti meč sa 10 igrača u polju pošto se povredio Milovanović, a domaćin je iskoristio pravo na sve tri promene

77. minut - GOOOOOOOOOL, Ipak, Boaći ne staje, kakav gol az fudbalera iz Gane - 0:5. Lobovao je istrčalog Čančarevića

73. minut - Posle furioznog početka drugog dela Zvezda je "smanjila gas" i sada samo čeka da se utakmica završi
63. minut - Najbolja prilika za Radnik, Radović je poslao loptu u prazan gol, ali pojavio se Le Talek i sprečio gol

54. minut - GOOOOL, Svaki napad Zvezde novi gol, Donald za Srnića i ovaj pogađa - 0:4

52. minut - GOOOOOL, tačnije autogol Pejčića koji se nije sporazumeo sa Čančarevićem i poslao je loptu u sopstvenu mrežu - 0:3

51. minut - GOOOOOOOL, Već posle prve ozbiljnije akcije u drugom delu Zvezda je duplirala prednost, Pešić je asistent, a strelac je Donald - 0:2

46. minut - Nije bilo izmena ni u jednom ni u drugom timu

Prvo poluvreme

45+1. minut - Završeno je prvo poluvrneme, Radnik - Crvena zvezda 0:1, Gosti konkretniji sa boljim šansama, ali je i domaćin mogao do gola.

41. minut - Borjan brani udarac Radovića

35. minut - Nova dobra prilika za goste, Boaći je asistirao Pešiću njemu brani Čančarević, a onda Radonjić šalje loptu preko gola

25. minut - Čančarević brani šut Boaćija jedan na jedan, a onda Ivanović izbacuje loptu sa gol linije posle šuta Srnića

22. minut -Čančarević brani udarac Pešića petom posle asistencije Stojkovića

21. minut - Frensis pogađa prečku udarcem sa preko 25 metara

18. minut - GOOOOOL, siguran sa bele tačke bio je Boaći, njegov prvi gol u Superligi ove sezone - 0:1

17. minut -Penal za Zvezdu posle prekršaja Čančarevića nad Pešićem

14. minut - "Makazicama" je posle kornera pokušao Zlatanović, nije pogodio gol
8. minut - Radonjić je probio po levoj strani, ubacio loptu u petarac, a onda je umalo Pejičić savladao svog golmana nespretnom reakcijom

7. minut - Prvu dobru priliku imao je Radnik, Dušan Mićić je zahvatio loptu glavom posle kornera, ali je nije poslao u okvir gola

1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti
Fudbaleri Crvene zvezde izašli su na teren sa majicama na kojima je natpis "Za Branka"