0
Subota 06.05.2017.
15:31

Premijer liga: Siti "petardirao" Palas i preuzeo treće mesto (VIDEO)

Subotnji program 36. kola otvorio je duel Mančester Sitija i Kristal Palasa na Etihadu, a pobeda je pripala domaćinu rezultatom 5:0 (1:0).

Reuters
Otamendi je stavio tačku na meč petim golom za Siti

Goste je već u 2. minutu posle greške odbrane načeo David Silva, a potpuni raspad tima iz Londona desio se u drugom poluvremenu kada je Siti postigao još četiri pogotka.

Ubedljivom pobedom Siti se bodovno izjednačio sa Liverpulom (po 69 bodova), ali sada ima bolju gol razliku od “crvenih” za čak četiri pogotka pa sada drži sudbinu u svojim rukama lada je u pitanju direktan plasman u Ligu šampiona.

Aleksandar Kolarov je sa klupe za rezerve posmatrao pobedu svog tima, dok se Luka Milivojević utopio u sivilio Palasa i zamenjen je u 67. minutu. “Orlovi” će pomno pratiti dešavanja na meču Svonsi - Everton jer bi u slučaju da velškim tim bude poražen već danas osigurali opstanak u Premijer ligi.

Rezultati, 36. kolo, Subota: Mančester Siti - Kristal Palas 5:0 (Silva 2, Kompani 49, De Brujne 59, Sterling 82, Otamendi 90+3), Bornmut - Stouk (16.00), Barnli - VBA (16.00), Hal Siti - Sanderlend (16.00), Lester - Votford (16.00), Svonsi - Everton (18.30), Nedelja: LIverpul - Sautempton (14.30), Arsenal - Mančester Junajted (17.00), Ponedeljak: Čelsi - Midlzbro (21.00), Petak: Vest Hem - Totenhem 1:0 (Lanzini 65).