0
Subota 04.03.2017.
17:30 >> 20:18h

Remi u "večitom derbiju": Đurđević u finišu ispravio nepravdu

Posle 24 kola Super lige Srbije - ista meta, isto ostojanje kada je vrh tabele u pitanju. U 153. večitom derbiju, duelu Crvene zvezde i Partizana nije bilo pobednika - 1:1 (1:0). Crveno-beli su bili blizu pobede, ali je u finišu, u 87. minutu, Uroš Đurđević doneo bod crno-belima.

Tanjug
Gelor Kanga, strelac jedinog gola za Zvezdu na 153. večitom derbiju

Opet su sudije bile u prvom planu i opet će danima "večiti" da se bavi suđenjem i saopštenjima. U 34. minutu, Zvezda je povela golom Gelora Kange, svi su videli gol aut pre nego što je Džon Ruiz vratio loptu u teren. Svi, ali ne i pomoćni sudija i glavni Majo Vujović to nisu signalizirali i gol je priznat.

Ipak, na neki način je pravda zadovoljena u 87. minutu, kada je Uroš Đurđević uspeo da bude spretninji pored smušenih štopera crveno-belih i glavom matirao Manojlovića. To je bilo sve zanimljivo što smo videli. O igri malo toga ima da se kaže. Borbeno, ali jalovo delovale su oba tima. Po neka poluprilika i ništa više. Večiti erbi je bio u skladu sa srpskim fudbalom - katastrofalan.

Na kraju, oba tima mogu da budu zadovoljna, ali i Vojvodina, koja se opet uključila u šampionsku trku.

90+4. minut - Kraj utakmice - 1:1!

87. minut - GOOOOL, Đurđević glavom matirao Manojlovića. Greška neopreznih štoper Zvezde, napadač crno-belih je bio najspretniji i doneo izjednačenje svom timu.

84. minut - Poslednji adut Marka Nikolića je Tavamba, koji je zamenio Kosovića.
83. minut - Poslednja izmena u Zvezdi, SIkimić menja Boaćija.
79. minut - U igri je Nenad Milijaš, a na klupi će strelac jedinog gola, Gelor Kanga.
78. minut - Žuti karton je dobio i kapiten Zvezde, Aleksandar Luković.
75. minut - Prva izmena u Zvezdi, Nemanja Milić menja Ruiza.
74. minut - Mihajlović menja indisponiranog Stevanovića.
70. minut - Partizan ne uspeva da ugrozi gol Zvezde. Zasad, domaćin rutinski čuva svoju mrežu.
63. minut - Đurđevič dobija žuti karton zbog prigovora. Janković je zamenio Jevtovića. Prva izmena na meču, u timu Partizana.

61. minut - Ruiz pokušava, ali pored gola šutira. Zvezda se oslobodila pritiska crno-belih. Opet bakljada na jugu, dim stiže do terena, moguć novi prekid.

56. minut - Uroš Đurđević je imao veliku šansu, ali nije iz neposredne blizine uspeo da zatrese mrežu.

49. minut - Ostojić je imao šansu posle kornera, ali je glavom šutirao preko gola.

48. minut - Požuteo je Dušan Anđelković, levi bek Crvene zvezde. Partizan je izveo već 9 kornera, Zvezda samo 4.
47. minut - Pokušaj Uroša Đurđevića, ali je Manojlović opet na pravom mestu.
46. minut - Drugo poluvreme je počelo. Navijači Partizana skandiraju "Lopovi, lopovi".

45+5. minut - Gotovo je prvo poluvreme. Vodi Zvezda, ali gol Kange će sigurno da izazove zemljotres posle meča. Neregularan gol crveno-belih, jasno se na snimku videlo da je Džon Ruiz vratio loptu u teren pošto je ona bila u gol-autu.

45+4. minut - Leonardo odlično izvodi slobodan udarac, ali je Manojlović dobro intervenisao. Crno-beli napadaju, ali jalovo.

34. minut - GOOOOOL, Kanga je postigao debitantski gol i to baš u večitoim derbiju. Vodi Zvezda. Ruiz je asistent, čini se da je pomoćni sudija pogrešio jer je lopta pre dodira Kostarikanca napustila teren. Boaći je dodao loptu do reptezentatzivca Konga, koji matira Kljajića.

33. minut - Požuteo je i Brazilac Everton zbog grubog starta.
30. minut - Nema uzbuđenja trenutno, Zvezda više napada, ali bez prilike da se ugrozi gol Kljajića, crno-beli prete iz kontri.

20. minut - Sada inicijativa Zvezde. Žuti karton za Plavšića zbog simuliranja, pokušao je da iznudi penal.

18. minut - Prva šansa za Zvezdu, Džon Ruiz je dobor šutirao sa 20 metara, alu malo pored gola. Domaćin se oslobodio pritiska gostiju.

10. minut - Posle par minuta, meč je nastavljen, ofanziva Partizana. Zvezde ne može da iznsese loptu na polovinu gostiju.

8. minut - Sudija Majo Vujović morao je da prekine meč zbog bakljade "grobara" na jugu.

7. minut - Partizan bolji na startu, Leonardo je imao prvu priliku, ali je Manojlović odbio loptu u korner.

1. minut - Na "Marakani" više od 40.000 gledalca, sjajan ambijent, zasad bez incidenata. Koreografija na početku meča na severnoj tribini.

Zvezda će imati i dodatni motiv, pošto se četvrtog marta navršava 72 godine od osnivanja najtrofejnijeg srpskog kluba, ali nema sumnje da će Partizan uraditi sve da im pokvari slavlje.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Donald, Le Talek, Plavšić, Kanga, Ruiz, Boaći.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Everton, Kosović, Stevanović, Leonardo, Đurđević.