0
Subota 25.02.2017.
16:43 >> 19:40h

Partizan umalo od gotovog da napravi veresiju

Jedno dobro poluvreme builo je dovoljno crno-belima za novu pobedu. Partizan je uspeo da slavi protiv Borca - 2:1 (2:0) u Humskoj, u 23. kolu Super lige, ali trener crno-belih Marko Nikolić imaće razloga da ukori igrače pred večiti derbi narednog vikenda.

partizan.rs
Iznuđen jedanaesterac na debiju u startnoj postavi Partizana: Leandro Tavamba

Partizan je dominirao u prvom poluvremenu, postigao dva gola, ali je mogao još više da napuni mrežu Čačana. U nastavku, sebični Leonardo i Kamerunac Tavamba su se ispromašivali, a posle gola iz jedanaesterca Stefana Mihajlovića u 65. minutu, zavladala je panika u redovima domaćina.

Ipak, nejaki gosti nisu imali prilika da šokiraju crno-bele, koji su zadržali šest bodova minusa u odnosu na Crvenu zvezdu. Osim trijumfa, sve ostalo je bilo za zaborav u Humskoj, gde se okupilo jedva 2.000 gledalaca.

U startnoj postavi je zaigrao zimsko pojačanje Leoanrdo Tavamba. Iznudio je Kamerunac penal, ali je iz dve, tri izgledne prilike nije uspeo da matira golmana "zebri" Mišića.

90+4. minut - Partizan je uspeo da sačuva prednost i osvoji tri boda pred večiti derbi naredne nedelje.
77. minut - Nova velika prilika za Partizan, ali Marko Janković šutira preko gola sa pet, šest metara.
74. minut - Leonardo pokušava iz slobodnog udarca, ali je golman Mišić bio na pravom mestu. Ostaje 2:1 za Partizan.

66. minut - GOOOOL, Nekadašnji igrač Zvezde Stefan Mihajlović siguran sa bele tačke. Kazna za promašaje crno-belih.

65. minut - Penal za Borac. Janković je srušio Tijaga.

63. minut - Tavamba iz izgledne prilike šutira preko gola.

59. minut - Sebični Leonardo želeo je sve sam, ali nije uspeo da postigne gol.

55. minut - Nema uzbuđenja u nastavku. Crno-beli rutinski stižu do nove pobede.

45+1. minut - Posle prvih 45 minuta sigurno vođstvo Partizana.

34. minut - GOOOOL, Leonardo vara Mišića za velikih 2:0 za Partizan. Ovo je 13. gol "karioke".

33. minut - Penal za Partizan posle prekršaja nad Tavambom.

26. minut - GOOOOOL, Mladi Nebojša Kosović je doveo Partizan u vođstvo, posle odlične akcije sa kapitenom Vulićevićem.

15. minut - Partizan napada, igra se viktorija ispred gola Čačana, ali zasad nema promene rezultata.
1. minut - Utakmica je počela.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković, Mihajlović, Leonardo, Tavamba.

BORAC: Mišić, Marković, Marinković, Drašković, Ignjatijević, M. Kostić, Marčić, L. Jovanović, Tijago, Živanović.