0
Sreda 10.08.2016.
19:30 >> 23:16h

Zvezda pobedila i prvi put nije primila gol

Duel Crvene zvezde i Voždovca trebalo je da bude derbi meč 3. kola Superlige Srbije jer su se srela dva neporažena tima koja su do tog momenta imala po sedam bodova. Međutim, gosti su brzo ostali sa igračem manje pa su pretrpeli poraz od 3:0 (2:0). Golove za crveno-bele postigli su Vijeira (dva) i Le Talek.

crvenazvezdafk.com
Miloš Cvetković i odbrana Zvezde konačno sačuvala mrežu Kahrimanu

Loše vreme uz kišu, vetar i grmljavinu doveli su do toga da je u prvih pola sata bilo dosta grubih prekršaja u čemu su prednjačili gosti. To im se osvetilo u 28. minutu kada je Putničanin zaradio drugi žuti karton pa je domaćima posao bio olakšan.

Već posle pet minuta usledila je kazna pošto je Mihajlov skrivio penal nad Ruizom, a Vijeira je sigurno pogodio gol sa bele tačke. Do poluvremena je pogodio i Damijen Le Talek, koji je u ovom meču igrao na poziciji štopera.

Tačku na ovaj meč svojim drugim, a ukupno trećim, golom stavio je Hugo Vijeira i to posle odličnog centaršuta Miloša Cvetkovića. Zanimljivo je da je ovo prvi meč u sezoni u kom šampion Srbije nije primio pogodak.

Crvena zvezda je posle 4. kola usamljena na vrhu tabele sa 10 bodova, a prate je Metalac sa devet i Novi Pazar, Voždovac, Vojvodina i Radnički, koji su skupili po sedam.

Crveno-beli u narednom kolu gostuju Radničkom u Nišu, a Voždovac će ugostiti ekipu Metalca.

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+4 - Kraj utakmice, Crvena zvezda - Voždovac 3:0
90+1. minut - Bomba nladog Andrije Lukovića sa oko 30 metara, ali pogodio je stativu, igraće se četiri minuta nadoknade
88. minut - Prilika za Sikimića, ali nije dobro zahvatio loptu u teškoj situaciji
79. minut - Sikimić je spustio loptu do Vijeire, ovaj šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Milošević odbranio

72. minut - GOOOOOOOL, Vijeira pogađa glavom posle centaršuta Cvetkovića - 3:0

71. minut - Posle prilike u kojoj se našao Moučea je zamenio Srnić
54. minut - Probao je Sinđić udarcem iz slobodnjaka, ali je lopta prošla tik pored stative

46. minut - Jaka kiša i dalje pada u Beogradu, ali je utakmica nastavljena. Za to vreme navijači se odlično zabavljaju na tribinama

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda ima dva gola prednosti, ali je zaigrala tek kada su gosti ostali sa igračem manje

44. minut - GOOOOOOOL, Posle kornera Le Talek na drugoj stativi ubacuje loptu u prazan gol Voćdovca. Pre toga golman Milošević je sprečio Kataija da postigne gol

42. minut - Zvezda ima inicijativu, ređa šanse, Katai i Vijeira se poigravaju, ali nema drugog gola

39. minut - Šansa za Vijeiru, ali je bio iskosa pa je pogodio spoljni deo mreže

33. minut - GOOOOOOOL, Vijeira sa penala donosi prenodst Zvezdi - 1:0

32. minut - Faul Mihajlova nad Ruizom, sudija svira penal

28. minut - Bez pravih prilika na obe strane, ali Zvezda u prednosti u broju igrača pošto je Putinčanin zaradio dva žuta kartona

19. minut - Nevreme na Marakani kao da je nateralo okupljene navijače još gromoglasnije pružaju podršku svojim ljubimcima
14. minut - Lopta je uglavnom na sredini terena i u posedu domaće ekipe. Jaka kiša i vetar prilično otežavaju igru dva tima
6. minut - Prvu nešto ozbiljniju akciju imao je Voćdovac, ali bez udarca na gol
3. minut - Sudar golmana Miloševića i napadača Vijeire u petercu Voždovca, lošije je prošao čuvar mreže gostiju kom se ukazuje pomoć
1. minut - Utakmica je počela, Zvezda je krenula sa centra

Po sastavu koji je najavljen od strane domaćina čini se da trener Božović više ne želi da meša karte već mu je cilj da uigra tim koji će na megdan Sasuolu.

Jedina promena je što je u veznom redu umesto Le Taleka odlični Poletanović, dok je Francuz vraćen na poziciju štopera umesto Rendulića.

Crvena zvezda - Voždovac

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Kahriman - Cvetković, Fibel, Le Talek, Ristić - Donald (An. Luković), Poletanović - Katai (Sikimić), Mouče (Srnić), Ruiz - Vijeira

VOŽDOVAC (4-5-1): Milošević - Mihajlov, Sinđić, Ivković, Ćirković - Blagojević (Boljević), Pavlović, Georgijević, Putinčanin, Zec (Stojanović) - Dražić (Jovanović)