0
Nedelja 31.07.2016.
18:27

Partizan dao gol, ali je poražen u Kruševcu (VIDEO)

U derbi meču 2. kola Superlige Srbije fudbaleri Napretka su u Kruševcu savladali Partizan sa 2:1 (1:0) golovima Šljivića i Projića, dok je za crno-bele sa bele tačke pogodio Božinov.

youtube.com/ MojaSporTV
Slavlje fudbalera Napretka posle prvog gola

Posrtanja Partizana nastavljeno je i u Kruševcu gde ih savladao povratnik u elitno takmičenje koji je u mečevima protiv "večitih" pokazao da bi mogao da bude jedno od pozitivnih iznenađenja.

Poveli su domaći golom Šljivića iz penala u 20. minutu, pošto je sudija Santrač dosudio kazneni udarac posle prekršaja Šaranova nad Gobeljićem. Odlično su domaći stajali u zoni, a kada bi ona bila probijena golman Petrović bi odlično reagovao.

Napredak je svoje prilike čekao u kontranapadima i dočekao je u 70. minutu kada je iskusni Josip Projić uhvatio na spavanju Šaranova, koji je očekivao centaršut.

Prilično jalovi su bili napadi Partizana pa ne čudi što ni u ovom meču nisu uspeli da postignu gol iz igre, ali jesu sa bele tačke u 87. minutu kada je Božinov realizovao jedanaesterac.

Napredak posle dva odigrana meča ima četiri velika boda jer je igrao sa Crvenom zvezdom i Partizanom, dok su crno-beli ostali na jednom poenu osvojenom u Novom Sadu u duelu sa Bačkom.

Tok meča:

Drugo poluvreme

94. minut - KRAJ UTAKMICE, Napredak - Partizan 2:1 (1:0)
90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade izgubljenog vremena
89. minut - Vukanović je bio u odličnoj prilici, ali šutira pored gola

87. minut - GOOOOL, Božinov je bio siguran sa bele tačke - 2:1

87. minut - Penal za Partizan, Šljivić je sa dve nog uklizao na Sašu Ilića, Santrač je "svirnuo"

85. minut - Zalamao je Božinov defanzivce Napretka, ali su na kraju ipak stigli da ga izblokiraju
82. minut - Janković je lepo šutirao, ali Petrović ne dozvoljava Partizanu da postigne gol ni posle 382 minuta

70. minut - GOOOL, Josip Projić pogađa za vođstvo Napretka od 2:0, velika greška Šaranova koji nije bio dobro postavljen

65. minut - Partizan će iugrati sa dva špica, Božinov je zamenio Mihajlovića

64. minut - Vukanović je šutirao glavom, ali Šaranov uspeva da spreči loptu da uđe u gol

60. minut - Prošlo je sat vremena igre, 15 minuta u drugom poluvremenu bez prave prilike za goste
52. minut - Partizan je krenuo svim silama u napad i za kratko vreme imao je već dva kornera
46. minut - Sa centra su krenuli fudbaleri Napretka, na južnoj tribini, gde su smešteni navijači Partizana velika bakljada

Prvo poluvreme:

45+2 minut - Sudija Santrač svira kraj prvog poluvremena, Napredak - Partizan 1:0
44. minut - Leonardo je udarcem iz slobodnog udarca pogodio prečku
38. minut - Šansa za Goguu posle kornera, ali šutirao je nespretno nogom pa je lopta otišla pored gola

31. minut - Saša Ilić je prošao po desnoj strani, posla povratnu loptu ka Mihajloviću, a ovaj sam kao duh sa 12-13 metara šalje loptu preko gola Napretka

22. minut - Velika šansa za Partizan, ali je Mihajlović sa samo 3-4 metra pogodio golmana Petrovića

20.minut - Šljivić silovito i precizno šutira i dovodi Napredak u vođstvo - 1:0

19. minut - Penal za Napredak posle prekršaja golmana Šaranova nad Gobeljićem, Santrač je smatrao da je bilo faula, ali...

10. minut - Sumnjiva situacija u kaznenom prostoru, Gogua je startovao, NDiaje je pao, a sudija nije ništa dosudio

6. minut - Prva ozbiljnija akcija Partizana, Janković je prošao po desnoj strani, ubacio loptu na peterac, ali nije bilo nikoga da je zahvati
1.minut - Utakmica je počela