0
Subota 07.11.2009.
14:41

Zvezda bolja od Hajduka, Vojvodina izvukla bod u Jagodini

U 11. kolu Jelen Super lige Crvena zvezda je golom Savija slavila nad Hajdukom, Jagodina i Vojvodina su remizirali 2:2, Mladi Radnik je pobedio Borac sa 2:1, dok su pobede u gostima ostvarili BSK i Spartak.

Crveno-beli su do prednosti došli posle centaršuta sa leve strane, Perović je dobro primio loptu na drugoj stativi, poslao oštru loptu po zemlji u sredinu, pravo na Savia na pet metara od gola, koji se našao na pravom mestu u pravo vreme i postigao gol za vođstvo.

U 39. minut, domaćin je imao odličnu priliku posle novog kornera Bogdanovića sa desne strane. Savio je šutira glavom, a jedan od igrača gostiju glavom je intervenisao i izbija loptu sa gol linije.

Zvezda je do kraja utakmice pravila šanse i bila bolja što je bilo dovoljno za novu, desetu pobedu u šampionatu sa 31 osvojenim bodom, sedam više od aktuelnog šampiona Partizana.

Fudbaleri Jagodine i Vojvodine odigralu su nerešeno 2:2 u veoma zanimljivom meču u kome su gosti uspeli u finišu utakmice da sustignu zaostatak od dva gola.

Domaćina je u devetom minutu doveo u vođstvo nekadašnji igrač novosadskog kluba Saša Cilinšek, a na 2:0 povisio je Irfan Vusljanin sa "bele tačke" pet minuta pre kraja poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su zaigrali angažovanije, stvarali prilike, ali su se domaćini odlično branili i nisu dozvolili gostima da se razigraju. Vojvodina je smanjila rezultat preko Medojevića u 86. minutu da bi bod gostima doneo Peković u zaustavnom vremenu.

Fudbaleri Rada poraženi su na Banjici od Spartaka iz Subotice sa 1:3, iako su "građevinari" prvi došli do prednosti golom Kaluđerovića u 32. minutu. Napadač gostiju Bratić je četiri minuta pre poluvremena poravnao rezultat, da bi preokret Spartaku doneo Ubiparip golom u 59. minutu. Konačan rezultat postavio je takođe Ubiparip tri minuta pre kraja susreta.

Smederevo je uspelo da slomi otpor Čukaričkog u finišu prvog poluvremena golom Mladenovića na centaršut Ćerana, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat, 1:0.

U Kruševcu su igrali Napredak i BSK, a do vođstva su prvo došli gosti iz Borče preko Alivodića u 39. minutu. U drugom poluvremenu je domaćin krenuo agresivnije na gol gostiju i ofanziva se isplatila u u 56. minutu, kada je sa bele tačke bio precizan Binić za 1:1. Borčanci su ponovo uspeli da nametnu svoj ritam i dođu do novog gola pet minuta pre isteka regularnog toka vremena golom Alivodića iz kontre.

Mladi Radnik je pobedio Borac iz Čačka sa 2:1, a dva gola za domaćina postigao je Lazić.

U nedelju se sastaju OFK Beograd - Javor i Metalac - Partizan.