0
Subota 09.01.2016.
19:27

Arsenal i Siti prošli, Mitar, Tadić i Jokan ispali

Mančester Siti i Arsenal plasirali su se u treće kolo FA kupa, kao i većina timova iz Premijer lige, a Fulam srpskog trenera Slaviše Jokanovića završio je takmičenje.

Reuters
Ulazi u formu: Serhio Aguero

Siti je savladao Norič sa 3:0 u gostima, a Serhio Aguero najavio je da se vraća u formu. Doveo je "građane" u vođstvo u 16. minutu, u 31. je idealno poslužio Ihenaća, a konačni rezultat početkom drugog poluvremena postavio je De Brujne. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti.

Branilac trofeja Arsenal savladao je na "Emiratima" Sanderlend sa 3:1, iako su gosti poveli pogotkom Džermejna Lensa u 17. minutu. Džoel Kembel je poluvolejom doneo izjednačenje osam minuta kasnije, a u drugom poluvremenu slomljen je otpor gostiju u razmaku od samo tri minuta. Najpre je u 72. rezervista Ramzi doneo vođstvo, a 13. uzastopnu pobedu Arsenala u FA kupu potvrdio je Žiru.

Reuters
Strelac za Arsenal: Olivije Žiru

Fulam je izgubio od Šefild Venzdeja sa 2:1, a domaćin je poveo fantastičnim udarcem Barija Banana, koji je sa dvadesetak metara poslao loptu od prečke u gol. Samo minut kasnije Dembele je bio smiren pri realizaciji iz blizine i doneo je izjednačenje timu Slaviše Jokanovića, ali je Nuhriu u 73. minutu doneo pobedu Venzdeju.

Sautempton, za koji je celo drugo poluvreme igrao Dušan Tadić, izgubio je od Kristal Palasa sa 2:1. Za pobednike su strelci bili Vord i Zaha, a za "svece" je gol dao Romeu.

Aston Vila je remizirala sa Vajkombom 1:1 i pokazala da joj je već mesto u nižem rangu takmičenja, Votford je golom Dinija izbacio Njukasl, a Aleksandar Mitrović je za "Svrake" propustio sjajnu šansu.

Everton je lako izašao na kraj sa Dag end Redom 2:0 golovima Konea i Miraljasa iz penala, Vest Hem je pogotkom Jelavića na pet minuta do kraja eliminisao Vulverhempton 1:0, a i Bornmut je došao do pobede na gostovanju Birmngemu golom Marija na pet minuta do kraja (2:1).

FA kup, treće kolo: Vikomb - Aston Vila 1:1, Arsenal - Sanderlend 3:1, Birmingem - Bornmut 1:2, Brentford - Volsol 0:1, Buri - Bredford 0:0, Kolčester - Čarlton 2:1, Donkaster - Stouk 1:2, Istli - Bolton 1:1, Everton - Dag&Red 2:0, Hartlpul - Derbi 1:2, Hadersfild - Reding 2:2, Hal - Brajton 1:0, Ipsvič - Portsmut 2:2, Lids - Roteram 2:0, Midlzbro - Barnli 1:2, Nortampton - Milton Kins 2:2, Norič - Mančester Siti 0:3, Notingem Forest - KPR 1:0, Piterboro - Preston 2:0, Šefild Venzdej - Fulam 2:1, Sautempton - Kristal Palas 1:2, Votford - Njukasl 1:0, VBA - Bristol Siti 2:2
Vest Hem - Vulverhempton 1:0.