Subota 11.04.2015.
18:15 >> 20:53h
Tanjug A

PL: Kiks Totenhema, Palas "gazi", Arsenal osam u nizu

Fudbaleri Aston Vile pobedili su u Londonu Tontehem sa 1:0 (1:0) i tako priredili najveće iznenađenje 32. kola engleske Premijer lige.

Tanjug/AP
Vard-Prauz slavi pogodak protiv Hala

Aston Vila je ostvarila tek osmi trijumf u šampionatu, koji će joj mnogo značiti u borbi za opstanak. Jedini gol na meču postigao je Kristijan Benteke u 35. minutu.

Četvrtu pobedu u nizu ostvarili su fudbaleri Kristal Palasa, koji su sa 4:1 deklasirali domaći Sanderlend.

Gosti su početkom drugog poluvremena poveli golom Mareja, a onda je na scenu stupio Janik Bolasi i za 10 minuta tri puta se upisao u listu strelaca.

Sautempton je bez većih problema savladao kod kuće Hal (2:0), dok je Lester posle preokreta slavio protiv Vest Bromvič Albiona (2:3) i zadržao šanse za opstanak u eliti.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je poslednjih pola sata, dok Filipa Đuričića nije bilo u sastavu tima Ronlada Kumana.

Lester je u poslednjem minutu stigao do pobede nad Vest Bromvič Albionom (3:2), a uzbudljivo je bilo i u završnici utakmice između Vest Hema i Stouka, pošto su gosti u nadokandi sudijskog vremena doši do izjednačenja.

Fudbaleri Arsenala ostvarili su osmu uzastopunu pobedu u Prermijer ligi, pošto su savladali domaći Barnli sa 1:0 (1:0).

Ekipa Arsena Vengera pokazala je da se nalazi u izvanrednoj formi, a novim trijumfom učvrstila se na drugom mestu na tabeli sa samo četiri boda zaostatka u odnosu na Čelsi, koji u nedelju gostuje Kvins Park Rendžersu.

Arsenal je na vreme postigao gol i izdržao sve nalete Barnlija. Jedini pogodak na meču postigao je Aron Remzi u 12. minutu.

Rezultati i strelci 32. kola Premijer lige:
Sautempton - Hal 2:0 (Vard-Prauz 56. penal, Pele 82)
Sanderlend - Kristal Palas 1:4 (Vikam 90 - Marej 48, Bolasi 51, 53, 62)
Totenhem - Aston Vila 0:1 (Benteke 35)
Vest Bromvič Albion - Lester 2:3 (Flečer 8, Gardner 26 - Njudzent 20, Hut 80, Vardi 90+2)
Vest Hem - Stouk 1:1 (Kresvel 7 - Arnautović 90+5)
Svonsi - Everton 1:1 (Šelvi 69. penal - Lenon 41)
Barnli - Arsenal 0:1 (Remzi 12)