0
Utorak 17.03.2015.
20:26 >> 23:34h

LŠ: Pirova pobeda Arsenala, Atletiku penal rulet!

Arsenal je bio na korak do senzacije, ali Monako ide u četvrtfinale. Četa Arsena Vengera nadigrala je "kneževe" u Monte Karlu, slavila 2:0, ali francuski tim ide dalje zbog pobede u prvom susretu na "Emiratima" 3:1.

Reuters
Olivije Žiru uspeo je da nađe put do mreže golmana Monaka Subašića

Posle Liverpula i Čelsija ispao je i treći engleski klub - Arsenal, pa ako se čudo ne desi u sredu u Barseloni (Mančester Siti juri gol minusa iz prvog susreta - 1:2), Premijer liga će da ostane bez predstavnika u završnici Lige šampiona. Ispostavilo se da je gol Karaskoa u četvrtom minutu sudijske nadoknade u Londonu odlučio putnika među osam najboljih klubova Evrope.

"Tobdžije" su u revanšu nadigrale rivala, bili bolji tim tokom svih 90 minuta, ali... Kada je u 79. minutu rezervista Ramzi doveo goste u vođstvo od 2:0 svi su pomislili da će čudo da se desi u Monte Karlu. Domaći igrači su se zatvorili na 20 metata od svog gola, gosti su napadali, ali nisu imali sreće da stignu do trećeg pogotka.

Nadu Arsenalu dao je Olivije Žiru u 36. minutu, kada je iz drugog pokušaja savladao Subašića, za 1:0. Posle drugog gola, veliku šansu imao je Sančez, ali je Hrvat na golu "kneževa" spasao svoj tim i odveo ga u četvrtfinale.

Reuters
Duel Fernanda Toresa i Spahića

U Madridu penali su odlučili putnika u četvrtfinale. Golom Marija Suareza u 26. minutu, Atletiko je anulirao prednost Bajera iz Leverkuzena. Do kraja meča, domaćin je bio bolji, ali četa Dijega Simeonea nije uspela da postigne odlučujući drugi gol.

U penal seriji gledali smo reviju promašaja (čak 5). Gosti su bili neprecizno čak tri puta, a tragičar meča bio je Kisling, koji je promašio poslednji šut (poslao loptu nebu pod oblake). Pre toga je Fernando Tores pogodio mrežu "farmaceuta", a posle šutas nekadašnjeg nemačkog reprrezentativca usledilo je veliko slavlje na "Vinsente Kalderonu".

Tores za 3:2. Pritisak je na Kislingu. Prkeo gola, Atletiko je u četvrtfinalu Lige šampiona.
Koke promašuje, opet nada za Bajer. Kastro za 2:2. Još po jedan penal u seriji.
Mario Suarez za 2:1. Toprak šutira preko gola, prednost za Atletiko.
Grizman precizan, 1:0 za Atletiko. Rolfes izjednačuje - 1:1.
Promašio je i Levekuzen. Oblak je odbranio šut Čalhanoglu.
Penal serija: Raul Garsija je promašio prvi penal za Atletiko.
120+1. minut - Kraj i drugog produžetka u Madridu. Penali će da odluče šestog putnika u četvrtfinale Lige šampiona.
116. minut - Penali na pomolu u Madridu. Domaćin je bolji, ali gosti odolevaju.
111. minut - Umalo šok na "Vinsente Kalderonu". Rolfs je sa 30 metara umalo matirao Oblaka.
108. minut - Atletiko napada. "Jorgandžije" žele da izbegnu penale, ali Bajer odoleva.
105+1. minut - Završen je prvi produžetak. Još 15 minuta nade za oba tima da izbegnu penal rulet.
101. minut - Nema uzbuđenja u Madridu. Blizu su penali.
90+5. minut - Kraj drugog poluvremena u Madridu. Igraće se produžeci.
90+6. minut - Gotovo je u Monte Karlu. Monako ide u četvrtfinale i pored poraza od 2:0.
89. minut - Viktorija pred golom Monaka, ali "kneževi" odolevaju.
83. minut - U Madridu sve smo bliži produžecima.
83. minut - Subašić je još jednom spasio čist gol, sa gol linije jeizbacio loptu u korner posle šuta Aleksisa Sančeza.

79. minut - GOOOL, 2:0 za Arsenal, strelac Ramzi. Pre toga je Volkot pogodio stativu. Drama u Monte Karlu.

72. minut - Poslednjih pet minuta opasniji Monako. Domaćin opasno preti iz kontri. Arsenal igra na sve ili ništa, mnogo prostora za "kneževe".
63. minut - Mesut Ozil je bio u prilici, ali je šutirao pored gola.
58. minut - Monako i dalje ima sigurnu prednost, ali "tobdžije" opasno prete.
53. minut - Mesut Ozil je sjajno izveo slobodan udaraca za Arsenal, ali je Subašić spasio gol.
52. minut - Nema golova u nastavku. Arsenal pokušava da stigne do drugog gola, ali čvrsta odbrana "kneževa" odoleva, zasad.
45+5. minut - Završeno je poluvreme i u Madridu. Atletiko vodi 1:0.
45+1. minut - Žiru i Velbek su imali šanse za Arsenal u finišu poluvremena, ali na odmor se otišlo sa samo golom prednosti za goste. "Tobdžijama" treba još dva gola za prolazak.
42. minut - Aleksis Sančez je dobio žuti karton zbog silmuliranja.
38. minut - Velbek je imao novu priliku za Arsenal. Pritisak gostiju.

36. minut - GOOOL, Arsenal je poveo, strelac je Olivije Žiru.

27. minut - GOOOOL, vodi Atletiko, strelac je Mario Suarez. Vezista je šutira sa ivice šesnaesterca, a lopta zakačila jednog igrača gostiju i završila u mreži.

23. minut - Košćelni je pogodio prečku, ali je sudija podigao zastavicu. Nema golova u  Monte Karlu. Mreže miruju i na "Vinsente Kalderonu".
22. minut - Golman Atletika Moja se povredio, pa će u igru morati rezervni čuvar mreže Jan Oblak.
16. minut - U Madridu, Atletiko ima inicijativu, ali bez prave prlike za pulene Dijega Simeonea.
14. minut - Prva prilika za Arsenal. Žiru je dobro skočio, ali je lopta otišla pored gola Subašića. Arsenal je preuzeo terensku inicijativu.
10. minut - Belarabi je imap šansu za Bajer, ali je šutirao pored gola.
8. minut - Arsenal nije počeo furiozno kako se očekivalo. Igračl Monako imaju više loptu u svojim nogama.
3. minut - Mutinjo je imao priliku za Monako, ali je Portugalac šutirao iznad gola.
1. minut - Počele su utakmice u Madridu i Monte Karlu.

ATLETIKO MADRID: Moja, Huanfran, Miranda, Himenez, Gamez, Suarez, Koke, Kani, Turan, Grizman, Mandžukić.

BAJER LEVERKUZEN: Leno, Hilbert, Toprak, Spahić, Vendel, Bender, Kastro, Son, Člhanoglu, Belarabi, Drmić.

MONAKO: Subašić, Fabinjo, Abdenur, Valas, Kurzava, Kondogbija, Tulalan, Mutinjo, Martial, Dirar, Berbatov.

ARSENAL: Ospina, Belerin, Mertesaker, Košćelni, Monreal, Kokelin, Kazorla, Ozil, Sančez, Velbek, Žiru.