Subota 04.10.2014.
17:46 >> 21:18h
Beta A

Vojvodina prestigla Zvezdu

Fudbaleri Vojvodine zauzeli su prvo mesto na tabeli Super lige Srbije, pošto su u Novom Sadu pobedili Novi Pazar sa 1:0.

Vojvodina ima bod više od Zvezde i tri više od Partizana, koji trenutno ima dve utakmice manje. Jedini gol na utakmici postigao je Slobodan Novaković u 53. minutu. Vojvodina je imala inicijativu i stvarala šanse, naročito u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da ugroze gol gostiju.

Novi Pazar nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol Vojvodine. Partizan bi eventualnim sutrašnjom trijumfom protiv Mladosti iz Lučana mogao da se vrati na prvo mesto tabele.

Fudbaleri OFK Beograda ubedljivo su sa 4:0 kao domaćini savladali Donji Srem, u utakmici osmog kola Super lige Srbije.Dvostruki strelac za OFK bio je Dejan Dražić, u 18. i 48. minutu, dok su po gol postigli Ivica Jovanović u 38. i Aleksandar Paločević u 49.

16. Voždovac 8 1 1 6 6:16 4

OFK je četvrti na prvenstvenoj tabeli sa 14 bodova, koliko ima i Spartak, koji je na svom terenu u Subotici igrao nerešeno bez golova sa Napretkom.

Radnički iz Niša je izašao iz zone ispadanja, pošto je zabeležio drugu pobedu u sezoni savladavši favorizovani Čukarički sa 2:1. Strelci za domaćina bili su Vladan Pavlović u trećem i Vladimir Đilas u 55. minutu, dok je za goste gol dao Staniša Mandić u 90. Ekipa iz Niša sada ima šest bodova i 13. je na tabeli, dok je Čukarički šesti sa 12 bodova.

Rad je izbio na osmo mesto pobedom u gostima nad Radničkim 1923 u Kragujevcu. "Građevinari" su dobili 3:0 golovima Aleksandra Simića u 26, Vladimira Rodića u 72. i Petra Jelića u 88. minutu.

Jagodina je zabeležila prvu pobedu posle četiri utakmice bez trijumfa, pošto je kod kuće savladala Borac sa 2:0 golovima Đorđa Šušnjara u sedmom i Milana Đurića u 54. minutu.