Subota 20.09.2014.
18:26 >> 21:28h
Beta A

Super liga: Silna Voša, prvenac Nišlija, agonija Jagodine

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu Spartak sa 5:2, dok su Čukarički i Donji Srem odigrali nerešeno 1:1 u utakmicama šestog kola Super lige Srbije. OFK Beograd je pobedio na svom terenu Voždovac 1:0, Radnički iz Niša ostvario je u šestom kolu Super lige Srbije prvi trijumf u sezoni, pošto je kod kuće savladao Rad sa 3:0. Jagodina, koja je tokom nedelje promenila trenera, odigrala je nerešeno 1:1 na svom terenu sa Napretkom iz Kruševca, a na utakmici u Lučanima između Mladosti i Borca, domaća ekipa slavila je sa 2:1.

Kapiten OFK Beograda Vasiljević u duelu sa Oditom iz Voždovca

U vojvođanskom derbiju u Novom Sadu, bolja je bila Vojvodina. Golmana Spartaka Budimir Janošević je u prvih pet mečeva Super lige primio samo jedan gol, ali mu danas očigledno nije bio dan. Strelci za Vovodinu bili su Enver Alivodić u 16. minutu, Mijat Gaćinović u 21, Marko Poletanović u 52. i Lazar Veselinović u 56.

16. Voždovac 6 0 0 6 2:14 0

Čukarički je na Banovom brdu remizirao sa Donjim Sremom, koji je poveo u 43. minutu golom Bojana Beljića, ali je domaća ekipa u 75, preko Nenada Mirosavljevića uspela da dođe do izjednačenja. Donji Srem je u završnici utakmice ostao sa igračem manje, pošto je Dušan Punoševac dobio direktan crveni karton.

Poslednja utakmica šestog kola Super lige Srbije igraće se sutra u Kragujevcu između Radničkog 1923 i Partizana.

OFK je bio bolji u većem delu utakmice, ali je Voždovac preko Stefana Babovića pet minuta pre kraja mogao do gola i pobede. Ipak, Babović je šutirao pored gola iz izgledne pozicije, a OFK je nekoliko minuta kasnije dobio penal pošto Uroš Sinđić igrao rukom u svom šesnaestercu, koji je iskoristio Vuković.

Na stadionu "Čair" u Nišu Radnički je u potpunosti nadigrao beogradski Rad, koji je tokom celog meča uputio samo jedan udarac ka golu Aleksandra Kesića. Strelci za Radnički bili su Vladimir Đilas u 53. minutu, Vladimir Đorđević u 75. i Pavle Popara u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Jagodina je uoči utakmice sa Napretkom promenila trenera, pa je umesto Mladena Dodića došao Simo Krunić. Ipak, "ćuranima" promena šefa stručnog štaba nije donela mnogo, pošto su na svom terenu odigrali nerešeno sa Napretkom, koji je od 35. minuta imao igrača manje, nakon što je Nikola Trujić dobio crveni karton. Jagodina je u 17. minutu povela golom Miloša Lepovića, međutim, domaćin nije uspeo da se odupre napadima gostiju, pa je bod Kruševljanima doneo Nemanja Jančić u 72.

U okršaju "novih" superligaša u Lučanima između Mladosti i Borca, bolja je bila domaća ekipa. Golove za Mladost postigli su Patrik Eze Frajdej u 29. minutu i Igor
Zonjić u 35, dok je strelac za Borac bio Dejan Đenić u 55. Borac je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Aleksandar Gojković u 89. dobio crveni karton.