0
Utorak 13.10.2009.
19:42

"Orlići" poraženi u Hrvatskoj

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u Varaždinu od selekcije Hrvatske rezultatom 3:1, utakmicu četvrtog kola kvalifikacija za odlazak na Evropski šampionat koji će se 2011. godine održati u Danskoj.

Mlada reprezentacija Srbije poražena je na gostovanju Hrvatskoj sa 3:1 (1:0), čime je pala na treće mesto sedme kvalifikacione grupe za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Strelci za Hrvatsku bili su Oremuš, Kramarić i Ljubičić, dok je za "orliće" precizan bio Nemanja Tomić.

Izabranici Ratomira Dujkovića nisu prikazali dobru igru, a od samog početka utakmice prepustili su inicijativu domaćinu, koji je pritisak krunisao u 32. minutu. Strelac je bio Mirko Oremuš kojoi je strahovito šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Srbije Danilović bio je nemoćan, jer je lopta uletela u rašlje njegovog gola.

Hrvatska je nastavila sa nešto agresivnijom igrom i učestalim napadima i u drugom poluvremenu, a nagrada za aktivniju igru došla je u 52. minutu utakmice, kada je Kramarić, nakon odlične asistencije Oremuša, spretno reagovao i sproveo loptu u mrežu.

Selektor Ratomir Dujković reagovao je u 65. minutu trostrukom izmenom, a u igru su ušli Danijel Aleksić, Dušan Tadić i Adem Ljajić. Ovaj trojac je uneo živost u ekipu, pa je u 69. minutu Srbija uspela da smanji na 2:1. Strelac gola bio je Nemanja Tomić, nakon maestralnog napada našeg tima i odlične povratne lopte Adema Ljajića.

U 75. minutu Hrvatska je ostala sa igračem manje na terenu, pošto je Oremuš, nakon zaista oštrog starta nad Ademom Ljajićem, dobio drugi žuti karton na utakmici. I kada se očekivalo da će "orlići" uspeti da krunišu inicijativu i poravnaju rezultat, domaćin je iz kontranapada postigao i treći pogodak, a strelac je bio Ljubičić.

"Iako je bilo šansi i s jedne i druge strane, Hrvatska je preuzela inicijativu od 30. minuta i mi smo došli u situaciju da 'lovimo' rezultat što je bilo jako teško. Nakon ove pobede Hrvatska se nalazi u mnogo boljoj situaciji od nas u grupi", rekao je Dujković posle meča.

Narednu utakmicu naši mladi fudbaleri igraju 15. novembra na domaćem terenu protiv selekcije Norveške.

Hrvatska - Srbija 3:1 (1:0)
Oremuš 32', Kramarić 52', Ljubičić 83' - Tomić 69'

HRVATSKA: Kelava, Tomečak, Jozinović, Jajalo (od 71. Ljubičić), Barbarić, Maloča, Oremuš, Badelj, Kramarić, Perišić (od 77. Vida), Školnik.

SRBIJA: Danilović - Stevanović, Jovanović, Milanović, Gulan - Tomić, Fejsa, Bosančić (od 53. Ljajić), Matić (od 62. Tadić) - Sulejmani, Perović (od 46. Aleksić).

Slovačka 3 2 1 0 5:3 7
Hrvatska 3 2 0 1 6:4 6
Srbija 4 2 0 2 5:5 6
Norveška 4 1 1 2 6:7 4
Kipar 4 1 0 3 3:6 3