0
Subota 20.04.2013.
22:42

Bajern se raspucao u Hanoveru, Bajer deklasirao Hofenhajm

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima ekipu Hanovera rezultatom 1:6, a ništa manje nije bio ubedljiv Leverkuzen koji je sa 5:0 demolirao Hofenhajm, dok je Dortmund odradio posao pobedivši Majnc sa 2:0 u mečevima 30. kola Bundeslige.

Klaudio Pizaro iskoristio šansu i postigao dva gola

Bavarci su do nove ubedljive pobede stigli golovima Stindla (autogol) u 16, Franka Riberija u 23, Marija Gomeza u 40. i 62. i Klaudija Pizara u 71. i 86. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Hofman u 84. minutu.

Bajern je pokazao da je zasluženo već overio titulu u Bundesligi, a klub iz Minhena je demonstrirao silu pred prvi duel polufinala Lige šampiona protiv Barselone.

Leverkuzen je na svom terenu nadigrao Hofenhajm s 5:0 golovima Kislinga u 16. i 65, Šurlea u 32. i 69. i Rajnartca u 79. minutu.

Borusija je u Dortmundu golovima Rojsa u prvom i Levandovskog u 87. minutu savladala Majnc sa 2:0, a za domaći tim igrao je srpski reprezentativac Subotić.

Ajntraht je pobedio Šalke s 1:0 golom Rusa, Hamburger je bio bolji od Fortune rezultatom 2:1, dok je Volfsburg u gostima nadigrao Verder u Bremenu sa 0:3.

Prvo mesto na tabeli drži Bajern sa 81 bodom, dok je Borusija druga sa čak 20 poena manje.