Subota 15.12.2012.
18:14 >> 20:49h
Vestionline, Beta A

Bajer bolji od Hamburga, Frajburg preskočio Šalke

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su danas na svom terenu Hamburg sa 3:0, Frajburg je iznenadio Šalke na gostovanju 1:3, Majnc je slavio protiv Štutgarta sa 3:1, dok je Ajntraht u gostima trijumfovao protiv Volfsburga 2:0.

"Pilulice" drugi na tabeli

Bajer je uspeo da smanji prednost lidera minhenskog Bajerna na devet bodova, jer su Bavarci u petak odigrali samo nerešeno sa Borusijom iz Menhegladbaha 1:1.

Za trijumf Leverkuzena protiv Hamburga najzaslužniji bio je Stefan Kisling koji je bio dvostruki strelac.  Prvi gol na utakmici postigao je u 26. minutu, a na 2:0 povisio je Andre Šurle u 36. Konačan rezultat postavio je Kisling u 66. za konačnih 3:0.

Frajburg se sjajnim trijumfom protiv Šalkea u Gelzenkirhenu sa 1:3, popeo na peto mesto prvenstvene tabele preskočivši upravo današnjeg rivala. Farfan je načeo goste, ali je Rozental sa dva gola i Šmit sa jednim uspeo da napravi pravi preokret.

Majnc je na svom terenu posle preokreta pobedio Štutgart sa 3:1, a najzapaženiji akter utakmice bio je Nikola Miler koji je doneo pobedu svom timu.

Štutgart je u 48. minutu došao do prednosti, a strelac je bio Martin Harink.

Izjednačenje domaćinu doneo je Miler u 55, a preokret svom timu doneo je isti igrač golom u 71. minutu, dok je konačan rezultat postavio Elkin Soto u 91.

Srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović odigrao je ceo meč za Štutgart, koji je tako prekinuo niz od tri uzastopna trijumfa u nacionalnom šampionatu.

Ajntraht iz Frankfurta je u gostima uspeo da upiše drugu uzastopnu pobedu u šampionatu, a utakmica protiv Volfsburga rešena je u prvih 20 minuta meča.

Aleksander Mejer doneo je pretnost Ajntrahtu u 12. minutu, a konačan rezultat postavio je Takaši Inui već u 18. Hosue je u ekipi Volfsburga isključen u 17. minutu.

Fortuna je kao domaćin bila bolja od Hanovera, a strelci za ekipu iz Diseldorfa bili su Dani Shahin 39. i Ken Ilso u 83. minutu. Jedini pogodak za Hanover postigao je Mame Biram Dijuf u 69. minutu utakmice.

Na utakmci između Grojter Firta i Augzburga viđena su dva gola i isto toliko isključenja. Augzburg je do vođstva došao u 9. minutu, a strelac je bio Saša
Molder, dok je konačan rezultat postavio Lase Sobeić u 69.

Megrim Mavraj isključen je u ekipi Grojtera u 69, dok je na drugoj strani Đovani Sio dobio crveni karton na drugoj strani u 85 minutu.