Sreda 26.09.2012.
23:47
Beta A

Ubedljivi Hanover i Bajer, Hamburg ispustio pobedu

Fudbaleri Hanovera pobedili su večeras sa 4:1 Nirnberg u utakmici 5. kola prvenstva Nemačke, a ubedljiva je bila i ekipa Bajer Leverkuzena koja je kao gost sa 3:1 savladala poslednjeplasirani Augzburg.

Hanover se sa nova tri boda probio na treću poziciju, pošto sada ima isti broj bodova (10) kao i Šalke, ali bolju gol-razliku.

Vodeći je Bajern Minhen koji posle jučerašnje pobede nad Volfsburgom 3:0 ima maksimalnih 15 bodova, a drugi je Ajntraht Frankfurt koji je posle remija sa Dortmundom 3:3 skupio 13 bodova.

Hamburg je bio blizu druge uzastopne pobede, ali Borusija Menhengladbah uspela da izjednači na 2:2 golom u poslednjim trenucima utakmice, iako je od 53. minuta igrala sa igračem manje. Strelac je bio Alvaro Domingez.

Gosti su prethodno imali priliku da povedu sa 3:1, ali Rafael van der Vart nije iskoristio penal u 55. minutu. Prethodno je Borusija ostala bez isključenog Martina Štrancla, koji je u 39. minutu postigao gol za 1:1. Hamburg je vodio golovima Van der Varta u 23. minutu i Artomsa Rudnevsa u 45.

Fudbaleri Štutgarta i Augzbura ostali su bez pobede i posle pete utakmice ove sezone u Bundesligi. Štutgart, koji ima samo dva boda, izgubio je kao domaćin sa 0:3 od Hofenhajma, dok je Augzburg ostao na jednom osvojenom bodu.

Verder iz Bremena je slavio u Frajburgu sa 2:1 protiv istoimenog tima.