1
Utorak 06.12.2011.
22:42

LŠ: Čelsi, Marsej i Zenit u osmini finala

Fudbaleri Čelsija obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona pošto su pobedili Valesniju sa 3:0, a isti plasman overili su igrači Zenita koji su odigrali bez golova u Portu. Dalje se plasirao i Marsej koji je čudesnim preokretom u poslednjih pet minuta sa dva gola pobedio Borusiju u Dortmundu 2:3.

Sa dva gola u mreži Valensije, odveo Čelsi među 16 najboljih - Didije Drogba

Čelsi je deveti put zaredom prošao u drugu rundu ubedljivom pobedom nad Valensijom 3:0, a dvostruki strelac bio je veteran Didije Drogba. Preostali gol delo je Ramiresa, a treba istaći i zasluge Huana Mate koji je zabeležio dve asistencije.

Čelsi uz Leverkuzen koji je na gostovanju Genku odigrao nerešeno 1:1, ide dalje iz E grupe, dok će Valensija u Ligu Evrope.

Senzacionalan plasman među najboljih 16 ostvario je i Marsej, koji je gubio u Dortmundu sa 2:0, ali je u poslednjim minutuma meča preokrenuo rezultat i slavio rezultatom 3:2, što je bio jedini način da francuski tim prođe dalje, jer je ekipa Olimpijakos trijumfovala nad nezainteresovanim Arsenalom sa 3:1, što je bilo dovoljno samo za treće mesto i plasman u Ligu Evrope.

Ruski Zenit je obezbedio prolaz među 16 najboljih evropskih ekipa iznenađujućim remijem u Portu 0:0, pa će tako Portugalci imati priliku da brane trofej Lige Evrope osvojen prošle godine. U drugom meču Šahtjor se trijumfom nad APOEL-om 2:0 časno oprostio od Evrope, dok su Kiprani uprkos porazu ostali prvi u grupi.

Barselona i Milan su još ranije obezbedili plasman iz grupe H, dok će Plzen u Ligu Evrope. U večerašnjim revijalnim mečevima Barselona je pobedila BATE sa 4:0 golovima Roberta, Montoje i dva pogotka Pedra Rodrigeza, dok je Milan odigrao nerešeno na gostovanju Viktoriji u Plzenu 2:2, iako su "rosoneri" do poslednjeg minuta vodili golovima Pata i Robinja iz 47. i 49. minuta.