0
Sreda 23.11.2011.
23:10

LŠ: Barsa glavna u Milanu, APOEL prošao

Na mečevima 5. kola Lige šampiona Barselona je trijumfovala u Milanu 2:2, Čelsi je u poslednjem minutu izgubio u Leverkuzenu 1:2, Valensija je otkinula Genk 7:0, APOEL je odneo bod Zenitu 0:0, čime je obezbedilo prolaz u osminu finala, Arsenal je nadigrao Dortmund 2:1, dok je Olimpijakos iznenadio Marsej 0:1.

Mesi i Ćavi nadigrali odbranu Milana

Odličan fudbal prikazali su Milan i Barselona u derbiju 5. kola Lige šampiona održanom na "San Siru", a pobedu je odnela četa Pepa Gvardiole rezultatom 2:3.

Odbrana Milana kaputilarala je pred evropskim prvakom već u 13. minutu. Mesi je lepo prebacio loptu na levu stranu do Sejdua Kejte koji je poslao oštru loptu u peterac a Van Bomel je smestio iza leđa svog golmana.

Međutim, Ibrahimović u 20. minutu donosi izjednačenje, kada ga je Sedorf odlično proigrao, a Šveđanin u stilu rasnog strelca zatresao mrežu Valdeza. Ipak, nije dugo trajala radost roso-nera, pošto je posle pola sata igre Barsa ponovo stekla gol prednosti. Akvilani je neoprezno sa leđa srušio Ćavija u šesnaestercu, što je bilo dovoljno da Volfgang Štark pokaže na belu tačku. Sigruan izvođač najstorže kazne bio je Leo Mesi za 1:2.

Jedan od najlepših poteza viđen je u 54. minutu - Kevin Princ Boateng je u prijemu lopte petom "izbacio" Abidala i oštrim udarcem zatresao za mrežu za 2:2, ali je italijanski prvak ubrzo opet bio u zaostatku. Mesi je poslao loptu između četiri protivnička igrača, Ćavi se našao na pravom mestu i treći put savladao večeras odličnog golmana Abijatija.

Kiparski Apoel je apsolutni hit ovogodišnje Lige šampiona. Tim koji vodi srpski stručnjak Ivan Jovanović uspeo je da ostane neporažen i na gostovanju u Sankt Peterburgu, igravši sa Zenitom 0:0. Prvak Kipra zadržao je čelnu poziciju u grupi, i praktično obezbedio nastup u Evropi i na proleće.

U drugom meču ove grupe Porto je trijumfovao u Šahtjoru sa 0:2, a golove su postigli Hulk i Rodrigez u poslednjih deset minuta.

U petom kolu grupe E Lige šampiona Bajer je pobedio Čelsi golom u Fridriha u poslednjem minutu. Londonci su u Leverkuzenu poveli golom Drogbe u 49. minutu, ali su domaći stigli do izjendačenja preko Derdijoka u 73. minutu. Golom Fridriha u poslednjem minutu Bajer je stigao do pobede i nova tri boda, pa je uči poslednjeg kola prvi na tabeli.

Najefikasnija i najubedljivija u ovosezonskoj Ligi šampion bila je Valensija koja je sa 7:0 pobedila šampiona Belgije Genk.

Prvo poluvreme u Valensiji je obeležio Roberto Soldado koji je postigao tri gola u prvih 45 minuta. Nisu stali igrači Valensije ni u drugom poluvremenu, pa su golovima Ernandesa, Adruisa i Koste stigli do najubedljivije pobede u LŠ.

U grupi F Arsenal je pobedio Borusiju iz Dortmunda sa 2:1. Strelac oba gola ponovo je bio Robin van Persi, dok je čast gostiju spasao Kagava u nadoknadi vremena. U drugom meču veliko iznenađenje je priredio grčki Olimpijakos pobedom na gostovanju Olimpiku u Marseju 0:1. Gol odluke dao je Farfacidis u 82. minutu.