0
Utorak 04.01.2011.
23:26

Mančester Junajted se osamio na čelu

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su ekipu Stouka rezultatom 2:1 (1:0) u meču 22. kola Premijer lige odigranom na "Old Trafordu".

Šesti pogodak u sezoni mladog Meksikanca Ćićarita

Iako rezultat to ne govori, puleni Aleksa Fergusona rutinski su stigli do nova tri boda i tako se osamili na čelu tabele sa 44 boda, tri više (uz meč manje) od dugoplasiranog Sitija, koji sutra ima teško gostovanje Arsenalu.

Junajted je "pola snage" stigao do vođstva u 27. minut šestim golom u sezoni Havijera Ernandeza Ćićarita, koji je loptu, na pas Nanija, petom poslao u ugao gola Asmira Begovića.

Stouk je samo u retkim situacijama prelazio na protivničku polovinu, a u jednom takvom napadu, najbolje se u skoku snašao Din Vajthed, koji je izjednačio na 1:1 u 50. minutu.

Samo 12 minuta Nani je prelepim golom sa oko 20 metara postavio konačan rezultat, pošto je domaćin u nastavku sa lakoćom sačuvao prednost.

Fulam je protiv WBA (3:0) ostvario tek drugu pobedu u poslednjih 11 mečeva što im je bilo dovoljno za beg sa pozicije koja vodi u niži rang. U prvom poluvremenu strelac je bio Sajmon Dejvis, a u drugom Dempsi i Hageland.

U trećem meču večeri Birmingem je kao gost savladao Blekpul sa 2:1 (1:0) golovima Aleksandra Hleba i Skota Dana, dok je strelac za domaćina bio Dadli Kempbel. I Birmingem je ovom pobedom, kao i Fulam (po 22) krenuo ka sredini tabele u kojoj se pre ovog kola nalazio Blekpul sa 25 bodova.