Četvrtak 01.11.2018.
21:28
D. M. - Vesti A

Preokretom do pobede

Novajlija u Krajsligi do bodova došao veoma teško praktično u samoj završnici utakmice.

D.Matić

- Nikada bolje nismo počeli sezonu, obično smo na startu gubili utakmice, a sada iz prva dva kola imamo tri boda i nadamo se da ćemo se boriti za visok plasman, a ne za opstanak - kaže Zoran Stefanović, jedan od najstarijih igrača u ekipi.

Naš tim je dobro započeo utakmicu i sve do 18. minuta imali su po gol ili dva prednosti. Od tog trenutka pa do kraja poluvremena gosti su dominirali i oni su imali gol-dva viška.

Drugo poluvreme ekipe su počele poravnate (16:16), a "naučnici" su ponovo dominirali na startu drugog dela igre i u jednom trenutku vodili su sa tri razlike. Do novog preokreta je došlo u 42. minutu kada gosti ponovo preuzimaju inicijativu i prelaze u vođstvo.

Deset minuta pre kraja utakmice protivnik je vodio sa tri gola razlike (25:22) i činilo se da je sve gotovo. Međutim tako nisu mislili rukometaši "Tesle" koji su smogli snagu i načinili preokret, serijom od pet golova došli su do pobede od 27:25.