Utorak 11.09.2018.
21:10
D. Pašić - Vesti A

Petrović nezaustavljiv

Fudbaleri ATSV Srbija 15 iz Salcburga iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje. Naš tim je u šestom kolu lokane Prve lige Sever slavio sa 3:0 na svom terenu protiv USV Lamprehthausena.

D. Pašić
Dvostruki strelac: Andrija Petrović (desno)

Sada sa skorom od dve pobede uz isto toliko remija odnosno poraza, ATSV Srbija se nalazi na devetom mestu sa osam bodova. Naš tim je igrao u sastavu: Miodragović, Nikolić, Lekhotski, Igor i Dušan Stojanović, Jagodić, Tasić, Ristić, Isailović, Petrović i Stanojević.

Uprkos početnoj nervozi i žutom kartonu Stanojevića u 22. minutu, domaćin je preko sjajnog Andreja Petrovića stigao do gola. Mladi napadač je u 27. minutu nadmudrio gostujućeg golmana Brukmozera.

Bio je to veliki motiv za Srbiju, koja je lako sačuvala minimalnu prednost do odmora, a već u prvih 60 sekundi nastavka isti fudbaler je prednost duplirao.

- Stekli smo samopouzdanje, popravili efikasnost što je najvažnije. Ova pobeda nam je od velikog značaja upravo zbog toga. Protivnik je bio veoma kvalitetan uostalom kao i većina ekipa u ligi, pa je zato svaka utakmica veliki izazov za nas. Verujem da možemo još bolje - optimista je trener naše ekipe Milan Pavlović.

U svakom slučaju, Srbija je potpuno nadigrala goste, što je u 63. minutu potvrdio Dušan Stojanović kada je postigao treći gol za svoju ekipu.

Sledi gostovanje

ATSV Srbija 15 u subotu, 15. septembra, od 14 sati ima novi izazov. Naš tim gostuje USK Hof. Domaćin je u prethodnom šestom kolu nadigrao u gostima sa 4:3 USC Eugendorg 1b, što govori o njihovom kvalitetu. USK Hof se nalazi na petom mestu sa dva boda više u odnosu na našu ekipu.