Tanjug

Fudbaleri Crvene zvezde gube 0:1 od Intera u Milanu posle prvog poluvremena meča drugog kola Lige šampiona.

Inter je poveo golom Hakana Čalhanoglua iz slobodnog udarca u 11. minutu.

Turčin je loptu sa skoro 30 metara poslao pod prečku golmana Omrija Glazera i to u njegov bliži ugao.

Zvezda je pripretila u 20. minutu, kad je Andrija Maksimović šutirao sa više id 20 metara, ali je prebacio prečku.

U 23. minutu Henrik Mkitarjan je imao odličnu šansu za Inter, ali je golman Crvene zvezde Glazer odbranio udarac Jermena.

U 29. minutu ponovo je pokušao Maksimović, ali nije bio precizan iskosa sa desetak metara.

Mkitarjan je u 39. minutu imao još jednu odličnu šansu, ali je loše šutirao iskosa sa desetak metara.

Najbolju šansu Zvezda je imala u 41. minutu, ali je udarac Silasa iskosa sa sedam, osam metara, išao pravo u golmana Intera Jana Zomera.

U nadoknadi poluvremena pokušao je i Timi Elšnik, ali je bio neprecizan.