M. Ninović
Dominantan u skoku: Trostruki strelac Bobi Vilson

Šampioni iz Dajanele očigledno ne nameravaju da se zaustave do kraja sezone. Fudbaleri Belih orlova su, kako i priliči novom prvaku, nastavili sjajni niz pobeda kojem su proteklog vikenda dopisali i trijumf protiv Kertin univerziteta – 3:0 (1:0).

Golovima junaka meča Bobija Vilsona, koji je mrežu gostiju pogađao u 39, 65. i 76. minutu, srpski klub je ostvario 19. ovogodišnju prvenstvenu pobedu. Orlovi tako ne samo da nisu poraženi ove sezone, već su samo jednom odigrali nerešeno. Nema sumnje da će i u poslednja dva kola učiniti sve da nastave ovu čudesnu seriju i da tekuću sezonu učine po svemu istorijskom.

Takođe, zatim ih čeka razigravanje za apsolutnog šampiona, u kojem će pokušati da zaokruže jednu od najuspešnijih godina od osnivanja kluba davne 1978. godine.

Orlovi su protiv Kertina igrali u sastavu: Aleksi

, Kjuser, Ninković, Vilson, Maki, Mekgigan, Makenzi, Stepanovski, Talimdžioski, K. Despotovski (Masonda 81’), Higni.

U susretu rezervnih timova takođe su pobedili igrači kluba iz Dajanele – 3:1 (1:1). Golove su postigli: Macura u 37. i Žmukić u 47. i 83 minutu (jedanaesterac). Orlovi su igrali u sastavu: Damjanoski, Mahamud JR, Mohamadi (Dumenopulos 60’), Macura, Vinson (Dragojević 60’), Hejls-Dekster, Stefoski (Data 68’), Radonić (Zadeh 60’), Žmukić, Grindli, Nadju (Duku 68’).

Rezervni tim Dajanele je treći na tabeli sa 42 boda (13 pobeda, tri remija i četiri poraza, gol razlika 51:33).

U susretu juniorskih timova pobedili su gosti sa 3:2 (1:2), a golove za mladi tim Orlova postigao je Falama u 7. i 26. minutu. Juniori Dajanele su sedmi na tabeli sa 21 bodom (šet pobeda, tri remija i 11 poraza, gol razlika 31:57).

U pretposlednjem 21. kolu Beli orlovi su ponovo domaćini i dočekaće Kelmskot Ruz, u subotu 4. septembra.

Druga državna liga Zapadne Australije

Rezultati 20. kola: Goznels Siti – Kingsli Vestsajd 3:2, Beli orlovi – Kertin Univerzitet 3:0, Balga – Kelmskot Ruz 2:1, Kaning Siti – Šamrok Rovers 0:3, Vaneru Siti – Džundalup Siti 0:3, Morli Vindmils – Mardok Melvil 2:1.

1. Beli orlovi 20 19 1 0 64:17 58

2. Kingsli 19 11 3 5 44:25 36

3. Vaneru S. 20 10 6 4 27:23 36

4. Mardok 20 11 2 7 26:24 35

5. Goznels S. 19 1 4 5 42:22 34

6. Šamrok R. 18 7 4 7 37:30 25

7. Balga 20 7 4 9 24:25 25

8. Morli 20 6 4 10 28:41 22