M. Ninović
Strelac za Beograd Evan Kunavelis

Posle dva uzastopna remija, fudbaleri Beograda iz Vudvila zabeležili su i neočekivani poraz. U zaostaloj utakmici 13. kola Prve lige Južne Australije, savladani su u gostima od tima iz donjeg dela tabele Adelajd Hilsa – 3:2 (1:1).

Bio je to tek drugi ovogodišnji poraz srpskog kluba u tekućem prvenstvu, ali i propuštena velika šansa da se uveća prednost u odnosu na konkurente. Beograd na pet kola pre kraja i dalje ostaje lider, ali sa samo bodom više od drugoplasiranih Modburi Džetsa.

Očigledno je ekipa trenera Demijena Morija zapala u krizu forme, što potvrđuju i rezultati u poslednje tri utakmice. Takođe, zabrinjavajući je i podatak da su od Hilsa primili čak tri gola, iako im se u prethodnih 16 utakmica mreža tresla samo 11 puta.

U utorak uveče Adelajd Hils je prvi poveo, ali je Beograd uspeo da preko Kunavelisa stigne do izjednačenja u 34. minutu. I u nastavku su domaći prvi došli do pogotka, a zatim i uvećali prednost. U završnici meča Džejkob Batler-Baudon je smanjio rezultat, a ekipi Beograda je poništen i jedan, čini se, potpuno regularan pogodak. To je bila i prekretnica za konačan ishod meča, ali ne umanjuje ipak zasluženu pobedu Houksa.

Trener Beograda Mori se odlučio za sastav: Čembrlen, Volter (Disoto 67’), Džons, Dej, Kamins, Natsiopulos, Batler-Baudon, Nudžaim, Simić, Lav, Kunavelis (Felps 53’).

Priliku za popravni srpski klub će imati već ove subote, 28. avgusta od 15.00 časova, kada će na domaćem terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu dočekati Istern Lajonse.

Prva državna liga Južne Australije

Rezultati zaostalih mečeva 13. kola: Vest Adelajd – Modburi Džets 2:3, Fulam Junajted – Istern Junajted 0:1, Adelajd Hils – Beograd 3:2.

1. Beograd 17 10 5 2 31:14 35

2. Modburi 17 10 4 3 35:14 34

3. VT Birkala 16 9 3 4 31:14 30

4. Para Hils 17 8 5 4 17:13 29

5. Plejford S. 17 8 3 6 31:20 27

6. V. Adelajd 17 6 2 9 19:28 20

7. Adelajd Hils 16 6 2 8 23:30 20

8. Istern J. 16 5 3 8 16:32 18