FK Radnik Surdulica

Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su kao gosti u Lučanima ekipu Mladosti sa 2:0 u prvoj utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Surduličani su potpuno zasluženo stigli do nova tri boda. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija da su fudbaleri Radnika bili snalažljiviji u pojedinim situacijama.

Pobednik je odlučen početkom drugog poluvremena kad su gosti u razmaku od samo desetak minuta dva puta matirali domaćeg golmana Maksima Milovića.

Najpre je mladi Uroš Milovanović u 47. minutu trećim golom u sezoni doveo Radnik u vođstvo, da bi iskusni Nemanja Subotić preciznim udarcem u 59. minutu postavio konačnih – 0:2.

Za ekipu Igora Bodžulića ovo je bila druga uzastopna pobeda u gostima posle tri početna remija, dok je Mladost u izuzetno teškoj situaciji – doživela je peti uzastopni poraz od početka sezone.

Radnik se nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa devet bodova, dok su Lučanci poslednji bez bodova.

U narednom kolu Radnik dočekuje tim Spartaka, dok Mladost gostuje ekipi TSC.