Privatna arhiva
Popustio Sindjin zid

Fudbaleri Vestgejt Sinđelića posle prinudne pauze zbog još jednog korona lokdauna nisu uspeli da nastave dugački niz od šest uzastopnih pobeda. Na domaćem terenu Oreana Park u Ardieru poraženi su od Mil Parka – 2:3 (1:3).

Tim trenera Gorana Lozanovskog je loše odigrao derbi susret i zasluženo izgubio od motivisanog rivala, koji je tako slavio u oba meča protiv srpskog kluba ove sezone (2:0 u prvom delu prvenstva).

Već u prvom delu meča Mil Park je stekao nedostižnih 1:3. Poveli su gosti sa 0:2, ali je zatim veteran Džoel Nikolić vratio Sinđelić u igru. Međutim, u petom minutu sudijske nadoknade rival je ponovo stekao dva gola viška.

U drugom poluvremenu fudbaleri Sinđelića su znatno bolje zaigrali, ali je dvostruki strelac Nikolić uspeo samo da ublaži poraz. Igrači Mil Parka su do kraja čuvali stečeno vođstvo, odugovlačili igru i pravili česte prekide, ne dozvolivši fudbalerima srpskog tima da dođu do izjednačenja.

I pored poraza, fudbaleri Sinđelića su i dalje u konkurencicji za vrh tabele, jer je i Stratmor poražen u gostima od Albion Roversa, ali su loši rezultati vodećeg dvojca omogućili upravo Mil Parku i Hjum Junajtedu da se uključe u ravnopravnu trku za titulu.

Sinđelić je igrao u sastavu: Valeze, Dikson, Džurkić, Međedović, Stat (Dimčevski 73’), Sarbin, Kanel (Mekrej 87’), Gilmor, Petrovski, Nikolić, Žorić.

U predigri rezervnih timova pobedili su igači Sinđelića sa 4:2 (3:1). Golove su postigli Bobi Eftimoski u 17, Džekson Ćurčija u 31. i 86. i Darsi Zarafa u 55. minutu. Posle ove pobede rezervisti Sinđelića su šesti na tabeli sa 19 osvojenih bodova .

U idućem kolu Sinđelić igra u gostima protiv Morland Junajteda, u subotu od 15.00 časova, na terenu Mumba Park.

DRUGA DRŽAVNA LIGA VIKTORIJE
GRUPA SEVERO-ZAPAD

Rezultati 18. kola: Sinđelić – Mil Park 2:3, Albion Rovers – Stratmor 3:1, Eping Siti – Lalor Junajted 1:2, Hopers Krosing – Vestern Sabarbs 0:1, Altona Ist Finiks – Džilong Rendžers 1:1, Hjum Junajted – Morland Junajted 4:1.

1. Hjum J. 14 9 2 3 28:15 29
2. Sinđelić 14 9 1 4 33:14 28
3. Mil Park 14 8 4 3 29:25 28
3. Stratmor 13 8 3 2 25:9 27
5. Lalor J. 14 7 2 5 25:21 23
6. Albion R. 14 6 2 5 23:22 20
7. Altona Ist 14 5 4 5 14:13 19
8. V. Sabarbs 14 5 3 6 18:18 18