M. Ninović
Korak ka tituli: Igrači i stručni štab Belih orlova

Velikani se ne zaboravljaju. Pogotovo oni koji su ostavili dubok, neizbrisiv trag, kao što je to učinio Ratko Rod Banjac u Belim orlovima iz Dajanele. Srpski klub iz Perta je proteklog vikenda odao počast svom nekadašnjem treneru i sportskom direktoru, obeležavajući prvu godišnjicu njegove iznenadne smrti na prvenstvenoj utakmici protiv Vaneru Sitija – 3:1 (1:0).

U slavu neponovljivom stručnjaku i velikom čoveku i fudbalskom entuzijasti, Orlovi su odigrali baš onako kako bi Ratko to od njih tražio – borbeno, a opet lepršavo i efikasno. Na kraju, pobedu od 3:1 su i posvetili njemu, koji je i postavio temelje današnjeg tima.

A, taj tim ove sezone, pod komandom i uz vidljiv pečat još jednog našeg vrhunskog trenera Slobodana Bobija Despotovskog, nezadrživo gazi prema šampionskoj tituli i dugo željenom plasmanu u Prvu državnu ligu Zapadne Australije.

Fudbaleri Dajanele su i protiv do sada trećeplasirane ekipe na tabeli odigrali na nivou većine partija iz dosadašnjeg toka sezone. Istina, Vaneru Siti se dobro držao do same završnice i pokazao da nije slučajno blizu vrha.

Maki je doveo Orlove u vođstvo u 31. minutu, a gosti su izjednačili već u uvodnim minutima nastavka. I bili su blizu remija, ali su na četvrt časa pre kraja susreta, za samo četiri minuta Orlovi ugasili sve nade gostiju.

Prvo je pogodio neumorni Stiven Masonda u 75. minutu, a u 79. je tačku na Trener Despotovski je izveo sastav: Aleksić, Kjuser, Ninković, Vilson (Pretorijus 86’), Stepanovski (Anga Lopandža 54’), Maki (Masonda 58’), Grindli, K. Despotovski, Makenzi, Mekgigan, Njegić, Higni.

konačan ishod ovog susreta stavio Danijel Mekenzi.

Dajanela je tako zabeležila petnaestu ovogodišnju pobedu i primakla se korak bliže cilju, a to je povratak među prvoligaše. Da bi i matematički obezbedili titulu potrebne su im još samo dve pobede iz preostalih šest utakmica.

Sledeću utakmicu Beli orlovi igraju u gostima kod Goznels Sitija, iduće subote, 7.avgusta, od 15.00 časova na terenu Volter Padburi Rezerv.

Neizbrisiv trag: Ratko Banjac

Težak poraz rezervista

U susretu rezervnih timova Vaneru Siti je savladao Orlove sa čak 6:1 (3:1). Jedini gol za drugi tim srpskog kluba postigao je najbolji strelac Nikola Žmukić u 20. minutu.

Rezervisti Orlova igrali su u sastavu: Hajn, Zadeh (Ris 69’), Mohammadi, Kacurkov (Olujić 59’), Vinson, Dumenopulos (Mahamud JR 59’), Nadju, Radonić, Žmukić (Duku 69’), Stefoski, Grindl, Macura. Rezervni tim Dajanele je treći na tabeli sa 30 bodova (devet pobeda, tri remija i četiri poraza, gol razlika 37:28).

U susretu juniorskih timova bilo je nerešeno 1:1 (0:1), a gol za Orlove postigao je Drljan u 77. minutu iz jedanaesterca. Juniori Dajanele su sedmi na tabeli sa 18 bodova (pet pobeda, tri remija i osam poraza, gol razlika 24:46).

Druga državna liga Zapadne Australije

Rezultati 16. kola: Kertin Univerzitet – Goznels Siti 0:5, Kingsli Vestsajd – Kelmskot Ruz 7:0, Džundalup Siti – Šamrok Rovers odloženo, Mardok Univerzitet – Balga 1:0, Dajanela Beli orlovi – Vaneru Siti 3:1, Kaning Siti – Morli Vindmils 0:1.

1. Beli orlovi 16 15 1 0 51:13 46

2. Kingsli 16 10 2 4 38:20 32

3. Goznels S. 15 9 3 3 34:13 30

4. Vaneru S. 16 8 5 3 24:19 29

5 Mardok 16 9 2 5 22:20 29

6. Morli 16 5 3 8 23:33 18

7. Kertin Uni. 16 5 3 8 18:29 18

8. Balga 16 5 2 9 19:23 17