M. Ninović
Otvorio seriju: Nikola Talimdžioski je postigao prvi gol

Fudbaleri Dajanela Belih orlova su očigledno dobro zapamtili Šamroku poraz u prošlogodišnjem finalu, kao i remi iz prvog dela ove sezone, pa su “počastili” branioca titule sa pet golova i to u njegovom dvorištu – 5:0!

Ubedljivom pobedom ne samo da su vratili Roversima dug s kamatom, već su sada stekli ogromnih 14 bodova prednosti na vrhu tabele od trenutno prvog pratioca Vaneru Sitija.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle pola sata igre. Prvo Nikola Talimdžioski, pa zatim Kristijan Despotovski i Dejvid Higni izrešetali su mrežu domaćina u prvom delu meča. U nastavku su Despotovski i Higni sa po još jednim golom stavili tačku na ovaj derbi meč i završili sav posao za 63 minuta igre.

Bila je ovo dvanaesta pobeda srpskog tima iz Perta, koji uz jedan remi (upravo protiv Roversa 1:1), još nisu osetili gorčinu poraza ove sezone. Šampionska titula sada je na dohvat ruke i preostalih osam kola biće stvar rutine za tim Slobodana Bobija Despotovskog.

Orlovi su igrali u sastavu: Aleksi

, Kjuser, Ninković, Vilson (Pretorijus 69’), Stepanovski, Meki, Anga Lopandža, Masonda (Mekgigan 59’), K. Despotovski, Njegić (Makenzi 62’), Talimdžioski, Higni.

U meču rezervnih timova pobedili Dajanela je takođe slavila sa ubedljivih 4:0 (0:0). Golove su postigli: Žmukić u 48. i 83, Mahamad JR u 61 (jedanaesterac) i Rajić u 89. minutu.

Rezervni tim Belih orlova je meč priveo kraju s dva isključena igrača (Rizidis u 41. i Duku u 60. minutu). Drugi tim je igrao u ssastavu: Damjanoski, Olujić (Kacurkov 89’), Mohamadi, Macura, Vinson, Mahamad JR (Radonić 75’), Nadju (Rajić 86’), Žmukić, Stefoski, Rizidis, Duku.

Rezerve Dajanele su treće na tabeli sa 27 bodova (osam pobeda i po tri remija i poraza, gol razlika 35:22).

I u susretu juniorskih timova pobedili su Beli orlovi – 2:1 (2:1). Juniori Dajanele su sedmi na tabeli sa 14 bodova (četiri pobede, dva remija i osam poraza, gol razlika 20:44).

Sledeću utakmicu Dajanela igra na domaćem terenu u subotu, 24. jula, protiv Balge.

Druga državna liga Zapadne Australije

Rezultati 14. kola: Kelmskot Ruz – Kertin Univerzitet 1:0, Džundalup Siti – Kaning Siti 3:2, Goznels Siti – Vaneru Siti 2:2, Kingsli – Mardok 0:2, Balga – Morli 2:0, Šamrok Rovers – Beli orlovi 0:5.

1. Beli orlovi 14 13 1 0 46:11 40

2. Vaneru S. 14 7 5 2 22:16 26

3. Kingsli 13 8 1 4 27:18 25

4. Goznels S. 12 6 3 3 20:13 21

5. Mardok 13 6 2 5 15:16 20

6. Balga 14 5 2 7 18:20 17

7. Šamrok R. 13 4 4 5 30:27 16

8. Morli 12 4 3 5 21:21 15