Fudbaleri Bolonje uspeli su posle osam utakmica u nizu da ostvare pobedu pošto su na svom terenu u 18. kolu Serije A bili bolji od Verone sa 1:0.

Jedini pogodak na meču desio se u 19. minutu, a tome je kumova Silvestri koji je bespotrebno faulirao protivnika u kaznenom prostoru i omogućio protivniku da sa bele tačke povede.

Odgovornost je preuzeo Orsolini, pogodio i tako doneo pobedu svojoj ekipi koja to nije iskusila još od kraja novembra.

Domaćin je to i zaslužio pošto je imao više pokušaja na gol i bio agilniji, pogotovo u prvom poluvremenu kada se i desio prelomni momenat. Bolonja je sada dodatno pobegla iz opasne zone i ima osam bodova više od Torina koji je prvi ispod crte.

Darko Lazović i Ivan Ilić odigrali su svih 90 minuta za ekipu Verone, ali ovoga puta su morali kući da se vrate praznih ruku.