Fenerbahčeu turski derbi

0

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Anadolu Efes sa 84:65 u poslednjem kolu grupe E top16 faze Evrolige.
Izabranici Željka Obradovića tako su došli do šeste pobede u drugoj fazi elitnog takmičenja, ali su još pre poslednjeg kola ostali bez šanse za prolazak dalje.
Fenerbahče je od početka utakmice kontrolisao rezultat, a u prilog tome ide činjenica da je prvu četvrtinu dobio sa 21:10. Od tada je samo povećavao prednost i na kraju ostvario rutinski trijumf bez jednog od najboljih igrača Emira Preldžića, a spekuliše da je razlog svađa sa Obradovićem.
Luka Žorić bio je u najbolji u trijumfu Fenerbahčea sa 20 poena i šest skokova, dok je Oguz Savaš, koji je dugo bio povređen, dodao 18 poena i sedam skokova. Srpski košarkaš Nemanja Bjelica je za 23 minuta na terenu upisao 10 poena, četiri skoka i jednu asistenciju.
Na drugoj strani, u redovima Efesa istakao se Duško Savanović sa 21 poenom, četiri asistencije i dva skoka za 31 minut u igri. Pored njega, dvocifreni učinak je imao još samo Kostas Vasilijadis sa 12 poena.

Pobeda i bez Teodosića
Košarkaši CSKA pobedili su Makabi iz Tel Aviva sa 81:76.
Moskovljani su meč dobili zahvaljujući čvrstoj odbrani u poslednjoj deonici u kojoj su primili samo 13 poena. Na drugoj strani ključne poene postigli su Vims i Eron Džekson, koji je odlično zamenio povređenog Miloša Teodosića – ubacio je 18 poena.
Nenad Krstić dao je samo četiri poena, uz pet skokova i tri asistencije, a Vladimir Micov sedam poena.