Derbi Juveu uz tri penala i dva crvena kartona

0

Bespoštedna borba: Frančesko Toti i Andrea Pirlo

Karlos Tevez je u 27. minutu iz penala doneo prednost "staroj dami", da bi pet minuta kasnije kapiten "vučice" Frančesko Toti na isti način poravnao rezultat.

Sjajnu akciju u smiraj prvog poluvremena izrežirali su igrači Rome, a glavni akteri bili su Ževinjo, koji je posle prodora poslao pas u prostor Iturbeu, koji je savladao Bufona.

Svi na stadionu pomislili su da će na odmor Roma otići sa golom prednosti, ali je usledila još jedna najstrožija kazna. Tevez sa "bele tačke" donosi svom timu izjednačenje – 2:2.

Pet minuta pred kraj susreta Andrea Pirlo izveo je udarac iz ugla, na ispucanu loptu naleteo je Bonući i fantastičnim udarcem sa 16 metara postavio konačan rezultat – 3:2.

Italijanski derbi ne bi bio interesantan, a da ne bude incidenata. Za to su se pobrinuli Konstantinos Manolas i Alvaro Morata. Posle nešto grubljeg Moratinog starta sa trave se podigao Manolas i došlo je fizičkog sukoba. Nekoliko minuta trajao je opšti metež, a epilog je bio takav da su obojica "pocrveneli".