Pešić “terminator” obradovao Tuluz

0

U utorak veče odigrana su prva dva meča 7. kola francuske Lige 1 u kojima su ubedljive pobede ostvarili gostujući timovi.
Vodeći tim na tabeli, Olimpik iz Marseja, pregazio je domaći Rems na stadionu Ogist Delon sa 5:0. Prvi strelac lige, Andre-Pjer Žinjak postigao je prva dva gola (ukupno osam u šampionatu), a onda su mrežu domaćeg golmana Plasida iz Haitija pogađali i Andre Aju (dva) i Žilber Imbula. Marseju je ovo bila peta uzastopna pobeda u prvenstvu, posle trijumfa nad Genganom (1:0), Nicom (4:0), Evijanom (3:1) i Renom (3:0).
Prvenac u dresu Tuluza postigao je mladi reprezentativac Srbije i bivši napadač Jagodine, Aleksandar Pešić. On je u 42. minutu postigao prvi pogodak u ubedljivoj pobedi njegovog tima u Renu – 0:3.
Na zvaničnom sajtu kluba objavljena je sjajna fotomontaža mladog Pešića kao "terminatora", ali u srpskoj verziji " Pesicator
".
Svih 90 minuta na terenu u dresu Tuluza proveo je Dušan Veškovac, dok je Pavle Ninkov u igru ušao u 77. minutu.