Humels odveo “pancere” u polufinale

0

Trenutak kad Mats Humels nadvisuje Evru i glavom pogađa mrežu Lorisa

Jedini pogodak na susretu pao je u 13. minutu, kada je Toni Kros odlično izveo slobodan udarac, a Mats Humels sjajnim skokm zakucao loptu od prečku golmana "trikolora" Lorisa.

Francuzi nisu bila ona selekcija koja je oduševila u prethodnom delu šampionata. Kedira, Švajnštajger i Kros dobili su rat na sredini terena protiv Pogbe, Kabaja, Matuidija i Valbuene.

U finišu susreta, Širle je imao dve stopostotne šanse da udvostruči prednost, a najbolju šansu u drugom poluvremenu propustio je Karem Benzema. Njegov šut u poslednjim trenucima susreta odbranio je Manuel Nojer.

90+4. minut – Benzema je imao sjajnu šansu, ali je Nojer odbranio. Kraj utakmice. Nemačka je u polufinalu.
90. minut – Igraće se još četiri minuta.
88. minut – Opet je u prilici bio Širle, ali je izblokiran njegov udarac.
82. minut – Kakva šansa za Nemačku, ali je Loris odbranio šut Širlea sa desetak metara.
81. minut – Slobodan udarac za Francusku. Samo korner za "trikolore".
79. minut – Žuti karton dobio je i Švajnštajger.
76. minut – Odličan dribling Benzeme, ali je u poslednjem trenutku Humels izblokirao napadača "trikolora".
75. minut – Šansa za Milera, ali je on pokušao da proigra Ozila, ali je Košćelni i golman Loris otklonili opasnost.
74. minut – Valbuena je šutirao, ali slabo. Lopta je otišla pored gola.
69. minut – Miler je šutirao, ali pored gola.
60. minut – Opasna akcija Francuza. Matuidi je prodro po levoj strani, ali je Švajnštajger odbio loptu u korner. Varan je pokušao iz daljine, ali Nojer je siguran.
55. minut – Kros je pokušao iz daljine, ali nema opasnosti po gol Lorisa.
54. minut – Žuti karton za Kediru, prvu na utakmici.
52. minut – Opet je Humels visoko skočio, ali ovaj put faulirao je Lorisa.
50. minut – Bles Matuidi je imao šansu, ali se spetljao u šesnaestercu Nemačke.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut – Kraj prvog poluvremena.
44. minut – Benzema posle solo prodora šutira pravo u Nojera. Nema promene rezultata.
42. minut – Lopta je pogodila u ruku Humelsa posle šuta glavom Benzeme, ali sudija Kitana opet nije pokazao na belu tačku. Na ponovljenom snimku vidi se da je lopta jedinog strelca na meču pogodila u stomak.
35. minut – Francuzi u naletu. Sako je glavom pokušao posle kornera, ali iznad gola.
34. minut – Valbuena je šutirao, Nojer odbranio, na loptu naleteo Benzema, ali je Humels izblokirao. Najbolja šansa za Francuze u dosadašnjem delu utakmice.
33. minut – Opet Nemci traže penal. Pao je Miler, ali Kitana je ponovo odmhanuo rukom. Nema penala.
30. minut – Slobodan udarac za Nemačku posle faula Evre nad Kloseom. Nova prilika za doabr centaršut. Hevedes je pokušao, ali lopta je otišla u korner. Prvi korner na utakmici.
25. minut – Miler je u prilici, ali pre njega lopte je uhvatio golman "trikolora" Loris.
24. minut – Miroslav Klose je pokušao da iznudi penal posle povlačenja Debušija, ali sudija je samo odmahnuo rukom. Čini se, ispravna odluka arbitra Nestora Kitane iz Argentine.
17. minut – Gol Nemaca kao da je šokirao Francuze. "Panceri" drže loptu na sredini terena.

13. minut – GOOOL – Mats Humels za vođstvo Nemaca. Odličan slobodan udarac izveo je Kros, a defanzivac Borusije iz Dortmunda zakucao glavom od prečku nemoćnog Lorisa. To je četvrti gol Humelsa u dresu Nemačke na 34 susreta.

11. minut – Francuska sve bolja, igra se ispred gola Nojera.
7. minut – Prvi udarac na gol Nojera. Šutirao je Benzema posle dobre asistencije Valbuene, ali je sa desetak metara loptu poslao pored gola.
6. minut – Nemci agilniji na startu meča.
3. minut – Prvi napad Nemačke, ali je odbrana "trikolora" otklonila opasnost.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI

FRANCUSKA: Loris, Debuši, Varan, Sako (od 72. Košćelni), Evra, Kabaj (od 73. Remi), Pogba, Matuidi, Valbuena (od 85. Žiru), Benzema, Grizman.

NEMAČKA: Nojer, Lam, Boateng, Humels, Hevedes, Kedira, Švajnštajger, Kros (od 90+2. Kremer), Ozil (od 84. Gece), Klose (od 67. Širle), Miler.