Partizan u finalu turnira u Francuskoj, Simonović držao Ortez

0

Efikasan: Đorđe Gagić

Bolje su startovali francuski košarkaši i imali uvodno vođstvo 6:2, koje su do kraja prve četvrtine preuzeli crno-beli i na prvi odmor otišli sa četiri poena prednosti 14:18.

Druga deonica donela je veoma izjednačenu igru i borbu na obe strane terena, Ortez je i stigao do izjednačenja 29:29, ali su crno-beli reagovali i u finišu prvog poluvremena napravili seriju od 9:0 za 29:36. Već na startu treće deonice Partizan NIS strpljivom igrom stekao je dvocifrenu prednost, koja je sačuvana do ulaska u odlučujući period 40:52. Nisu izabranici trenera Vujoševića dozvolili iznenađenje u poslednjem kvartalu i sigurno su utakmicu priveli kraju.

Savladan je Ortez rezultatom i obezbeđeno je finale Apart Siti Kupa, koje je zakazano za nedelju, 21. septembar sa početkom u 15,30 časova.

ORTEZ: Kavalije, Karne, Robinson 5, Braga 2, Denav 3, Sila 9, Simonović 18, Bokolo 11, Kaba 4, N’Joja 1, Dris 4.

PARTIZAN: Tepić 2, Aranitović 4, Kuzeloglu, Murić 12, Marinković 2, Dalo 10, Milutinov 2, Gagić 20, Andrić 2, Glišić, Bogdanović 9, Šalić 8.