Kolubara pobedom nad Zvezdom na korak do titule

0

Lazarevčani su dominirali od samog starta utakmice, a Zvezda je velikim brojem grešaka umnogome pomogla rivalu da vrlo brzo napravi razliku od "plus 6" – 14:8. Do kraja poluvremena Kolubara je prednost povećala na sedam golova (21:14).

U nastavku meča viđena je još bolja igra domaćeg tima, koji je u nekoliko navrata odlično "sekao" napade Zvezde i atraktivnim potezima iz kontre postizao golove. U finišu utakmice Kolubara je došla do dvocifrene prednosti (32:22), a na kraju je bilo 11 razlike – 38:27.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jovanović sa pet golova, dok su Radulović i Milićević postigli po četiri. Pribak je postigao tri gola. Na drugoj strani, Ćorović je bio strelac pet golova, a Sladić četiri.

Kolubara sada ima 44 boda, četiri više od Crvene zvezde. Do kraja prvenstva Srbije ostala su još četiri kola.