Orlando drugi na Istoku, Garnet 20. skakač NBA

0

Cela prva petorka Orlanda imala je dvocifren učinak, ali je "Magične" do pobede predvodio Vins Karter sa 20 poena, dok je Dvajt Hauard imao "dabl-dabl" učinak, sa 16 poena i 13 skokova. U domaćem timu, Rondo je ubacio 17, Rej Alen 14 poena, dok su Kevin Garnet i Pol Pirs zabeležili po 13 poena.

Garnet, iako u prvom poluvremenu bez ijednog pogotka, sa devet skokova dospeo je na 20. mesto najboljih skakača svih vremena, sa ukupno 11.960 uhvaćenih lopti. On je na listi pretekao Denisa Rodmana, koji ima 11.954 uhvaćenih lopti. Na prvom mestu je legendarni Vild Čemberlejn, sa 23.924 skoka.

Susret je rešen u trećoj četvrtini, kada su gosti serijom 19:0 preokrenuli rezultat, nadoknadivši deficit od 11 poena iz prvog poluvremena. Karter i Hauard su u tom periodu ubacili po devet poena.

"U roku od tri dana, odigrali smo najgoru četvrtinu u poslednje tri godine, a onda i najbolju u tom istom periodu", rekao je trener Orlanda Sten van Gandi.

U drugom meču dana, Toronto je na svom parketu savladao Sakramento sa 115:104. Kris Boš je postigao 36 poena i imao 11 skokova u sedmoj pobedi "Reptorsa" za redom kod kuće, odnosno šestoj za redom u duelima sa Kingsima u Torontu. U Sakramentu se izdvojio Kevin Martin sa 24 poena.

Toronto – Sakramento 115:104

Boston – Orlando 89:96