Het-trik Marka Pantelića

0

Ekipa iz Amsterdama trijumfovala je na gostovanju u Arnemu sa 5:1, a iako je domaćin prvi poveo, "kopljanici" su napravili potpuni preokret zahvaljujući tri vezana gola srpskog reprezentativca.

Pantelić je tresao mrežu u 15 i 19. minutu, a onda je početkom drugog poluvremena u 50. minutu pokopao nade Vitesea da može da se vrati u meč. U izjavi nakon meča Srbin je izrazio zadovoljstvo partijom sa konstacijom da mu sve više prija holandski fudbal.

I drugi napadač Srbije Danko Lazović bio je uspešan ovog vikenda, pošto je u pobedi PSV-a protiv Sparte u Roterdamu sa 3:2, bio strelac vodećeg pogotka.

Na tabeli holandskog šampionata posle 15 kola vodi Tvente sa 41 bodom. Iza je PSV sa 39, dok Ajaks ima 35.