EL: Poraz Partizana u Litvaniji

0

Partizan se trenutno nalazi na pretposlednjem mestu na tabeli sa jednom pobedom i tri poraza. Ljetuvas Ritas je ostvario treći trijumf u Grupi B.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Gečevičijus, koji je postigao 19 poena, dok je Zavackas dodao 13. Kod gostiju, najbolji su bili Aleksandar Marić i Lester Mekejleb, koji su postigli po 16 poena.

Domaćin je nešto bolje otvorio meč i sa više upućenih šuteva ka košu Partizana završio je prvu četvrtinu sa blagom prednošću od četiri poena (26:22).

U nastavku je Ljetuvas Ritas zaigrao brže i odlepio se na 31:22, a prve poena za ’crno-bele’ ubacio je Mekejleb koji je pogodio trojku. Uspevali su Litvanci da dođu i do 11 koševa prednosti, ali su crno-beli do kraja poluvremena čvrstom odbranom smanjili zaistatak i na idmor otišli sa podnošljivih pet poena prednosti za domaćina, 44:39.

Drugo poluvreme je počelo odlično za domaćina, koji nije dozvolio Partizanu da dođe do koša tri minuta pa je prednost u jednom momentu iznosila i 21 poen (61:40). Crno-belima su sudije u trećoj deonici često svirale faul u napadu, što je domaćin obilato koristio, a gosti su za ovih deset minuta ubacili svega sedam poena (66:46).

U poslednjoj deonici Partizan je pritisnut jakom odbranom Ljetuvasa za pet minuta uspeo da postigne svega tri poena, pa je na semaforu stajalo 73:49. Domaćin je do kraja meča rutinski priveo utakmicu kraju i sasvim zasluženo pobedio šampiona Srbije sa 78:56.

Naredno peto kolo Evrolige biće odigrano 26. novembra, a Partizan će na svom terenu da dočeka Olimpijakos.