LŠ: Stanković ponovo strelac za Inter

0

Kapiten reprezentacije Srbije bio je strelac prvog gola za Inter u remiju protiv Dinama iz Kijeva 2:2. Posle ranog gola Mihalika iz petog minuta Stanković je vratio domaćina u igru, ali je ukrajinska ekipa pred kraj prvog poluvremena došla do novog vođstva autogolom Brazilca Lusija. Izabranici Žozea Murinja u nastavku su krenuli agresivnije, što je rezultiralo poravnanjem posle samo dva minuta, a strelac je bio argentinski defanzivac Valter Samjuel. Nakon remija na Meaci, kijevski Dinamo je izbio na čelo Grupe F u kojoj je do večeras lider bila Barselona.

U trećem kolu Lige šampiona Barselona je priredila najveće iznenađenje pošto je na Nou Kampu poražena  od debitanta u elitnom takmičenju i šampiona Rusije, Rubina iz Kazanja rezultatom 1:2. Gosti su poveli u prvom minutu golom Rijazanceva, a izjednačio je Ibrahimović početkom drugog dela. Ipak, gosti iz Rusije dolaze do trijumfa u 79. minutu golom Moravskog, čime je domaćin izgubio primat u svojoj grupi.

Liverpul je na Enfildu doživeo poraz od Liona u zaustavnom vremenu golom Sezara Delgada za konačnih 1:2. Francuska ekipa je i pored minusa iz prvog poluvremena u nastavku igre uspela da izjednači preko Gonalonsa u 72. minutu, a za šok na Enfildu pobrinuo se Delgado u 93. minutu igre.

Lion je došao do treće pobede, dok je Liverpul zabeležio drugi poraz za redom.

Fudbaleri Fiorentine su slavili u Mađarskoj protiv Debrecina sa 3:4, sa dva gola Mutua, koji je odigrao najbolji meč od početka sezone.

Iako su gosti poveli golom Cvitkovića u 2. minutu, gosti su uspeli u prvom poluvremenu da zabiju čak četiri komada i tako reše pitanje pobednika. Domaćin je u drugom poluvremenu stiskao goste iz Italije, ali nikako nije uspevao da dođe do četvrtog gola.

Rendžers je doživeo novi brodolom i to protiv rumunskog predstavnika Uniree u Glazgovu rezultatom 1:4, a Sevilja je novim trijumfom i to na teškom gostovanju Štutgartu sa 1:3, praktično obezbedila plasman u narednu fazu LŠ.

U Grupi H oba meča rešena su u poslednjem minutu. Arsenal je izgubio ceo plen u Alkmaru, pošto je domaćin poravnao na samom kraju utakmice preko Mendesa 1:1, dok je Olimpijakos na Pireju pobedio Standard rezultatom 2:1, pogotkom Stolididisa u 90. miniutu.