Država nastavlja ulaganja u razvoj sela i unapređenje putne infrastrukture, a novoasfaltirani put u dragačevskom selu Glog kod Lučana doneo je meštanima bolje i bezbednije uslove za život. Završeni radovi obuhvatili su 1.200 metara puta do domaćinstva porodice Milić, dok lokalna samouprava najavljuje nastavak velikih infrastrukturnih radova širom opštine.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić obišao je završene radove i podsetio da je selo prvi put posetio 15. januara, kada je razgovarao sa porodicom Milić, u kojoj zajedno žive četiri generacije. Naveo je da ta porodica predstavlja primer tradicionalnog zajedništva i istakao da je obećanje dato meštanima ispunjeno zajedničkim radom i dogovorom.
Ministar je poručio da su stanovnici Gloga pokazali poverenje u državu i podršku ljudima koji žele da rešavaju probleme građana. Dodao je da je posebno važno što deca sada imaju kvalitetnije i sigurnije uslove za život, uz poruku da će država nastaviti da pomaže razvoju sela i infrastrukturnim projektima gde god to bude potrebno.
Predsednik opštine Lučani Milija Milenković izjavio je da će tokom ove godine u mesnim zajednicama u Glogu biti uređeno ukupno oko 3,5 kilometara puteva. Naglasio je da je fokus ulaganja na seoskim područjima i da je planirano više od 100 kilometara seoskih puteva na teritoriji opštine, što predstavlja rekordan obim radova.
Piše: Stefan Bogdanović
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































