Naime, umetnica Prudens Stejt ispoljava svoju ljubav prema kulinarstvu vajanjem likova od hrane.
Nedavno je otkrila da je jedna marka poznatog britanskog kačkavalja "čedar", posebno povoljna za modeliranje i vajanje.
Bacila se na posao i između ostalog izvajala lik američkog predsednika Baraka Obame i repliku tela jedne od najpoznatih striptizeta sveta, Dite fon Tiz.
Među njenim najnovijim umetničkim ostvarenjima su kamini od čokolade, slike u potpunosti urađene od žele bombona kao i likovi poznatih osoba ovekovečenih u vidu italijanskog specijaliteta pice.
Mnoga od tih dela izložena su u londonskoj galeriji "Kings roud" na veliko zadovoljstvo ljubitelja neobičnih izložbi, preneli su lokalni mediji.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































