Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Olimpijakosa u drugom kolu Lige šampiona i tako upisala prvu pobedu u grupnoj fazi ovog elitnog takmičenja.

3 : 1
CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS

Strelci: Vulić 63, Milunović 87, Boaći 90+1, Semedo 37

Fudbaleri Crvene zvezde pred svojim navijačima upisali su prvu pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona pobedivši pred punim stadionom grčki Olimpijakos. Strelci za domaći tim bili su Vulić (63), Milunović (87) i Boaći (90+1), dok je za goste strelac bio Semedo (37).

Dobro su igrali izabranici Vladana Milojevića u prvom poluvremenu ali je gostujući tim bolje umeo da realizuje svoje šanse i tako došao do prednosti od jednog, ispostaviće se i jedinog gola.

U drugom poluvremenu nije bilo kako su igrači Olimpijakosa zamislili. Drugi žuti karton u 58. minutu dobio je Benzia što je značilo potpuni preokret na terenu. Posle samo pet minuta Zvezda dolazi do izjednačenja preko Vulića koji je ušao samo neki minut pre isključenja Benzie i obradovao navijače. Dugo su vršili pritisak na terenu, nisu se dali crveno-beli iz Pireja ali su na kraju poklekli u 87. kad se i Milunović upisao u strelce i postigao drugi gol u Ligi šampiona.

Nije dugo trebalo da se ponovo zatrese mreže golmana Žozea Sa – Boaći se takođe posle kornera upisao u strelce i nadoknadi vremena što je bio i konačan rezultat.

Naredni meč koji će izabranici Vladana Milojevića igrati u elitnom takmičenju biće 22. oktobra kad gostuju Totenhemu koji je pred svojim navijačima izgubio od Bajerna 2:7.

90+5 – Kraj meča

90+2 – Žuti karton za kapitene i jednog i drugog tima Marina i Torodidisa

90+1 – GOL! Ričmond Boaći posle šestog kornera za crveno-bele nadmudrio je sve u petercu i poslao loptu u gol

90. minut – Arbitar je produžio utakmicu još pet minuta

88. minut – Poslednju izmenu pravi trener Olimpijakosa – umesto Kamare na terenu je El Arabi

87. minut – GOL! Nemanja Milunović donosi preokret u Beogradu! Bez greške je odigrao u defanzivi i zakucao loptu glavom i drugi njegov gol u Ligi šampiona a treći u Evropi

83. minut – Petrović dobija žuti karton

81. minut – Prvi put će biti upotrebljena VAR tehnologija zbog igranja rukom igrača Zvezde, međutim utvrđeno je da je bila čista situacija

80. minut – Prekršaj Boaćija što sudija kažnjava žutim kartonom

79. minut – Izlazi Masuras, ulazi Abdelakui

75. minut – Prekršaj Tomane ispred gola gostiju iz Grčke

73. minut – Kanjas zbog povrede napušta igru, menja ga Njegoš Petrović

71. minut – Pokušao je Kanjas iz drugog plana, ali je lopta završila u rukama golmana Žozea Sa

63. minut – GOL! Samo pet minuta po dobijanju drugog žutog kartona za igrače Olimpijakosa, i osam minuta od ulaska Vulića, Zvezda dolazi u vođstvo! Strelac je upravo Vulić što je njegov prvi gol u evropskim takmičenjima

61. minut – Izlazi Lovera, ulazi Podense (Olimpijakos), što j prva izmena za gostujući tim, dok Vladan Milojević vrši drugu izmenu – umesto Van la Pare, u igri je Ričmond Boaći

60. minut – Zvezda vrši pritisak na terenu

58. minut – Benzia dobija drugi žuti karton zbog faula nad Kanjasom, Crvena zvezda ima igrača više

56. minut – Dobra akcija preko Gobeljića na krilu, ali loša završnica Van la Pare

55. minut – Iz igre je izašao Dušan Jovančić, umesto njega na terenu je Miloš Vulić

54. minut – Slobodan udarac Marina, gužva u petercu, na kraju korner za Zvezdu ali bez gola

49. minut – Prvi šut ka golu grčkog tima uputio je Jovančić ali loša završnica

48. minut – Fudbaleri Zvezde se sporo oslobađaju lopte

Drugo poluvreme

POLUVREME

45. minut – Bez nadoknade vremena u prvom delu meča

42. minut – Benzia (Olimpijakos) dobija žuti karton

37. minut – GOL! Olimpijakos vodi, nesmotrena reakcija odbrane ali greška Milana Borjana, Ruben Semedo je strelac

36. minut – I Van la Para (Crvena zvezda) zarađuje opomenu

26. minut – Žuti karton za Rodića (Crvena zvezda), prvi na meču

25. minut – Uzvraća Marin ali u nedozvoljenoj poziciji

23. minut – Pokušao je da postigne španski napadač Gerero svoj prvi gol u evropskim takmičenjima da postigne, ali na sreću Milana Borjana poslao je pored gola. Posle samo pola minuta ponovo je bio u šansi, ovog puta glavom ali opet pored gola

22. minut – Prva ozbiljna šansa za Zvezdu, Tomane je bio u zoni šuta ali je ipak sviran ofsajd

14. minut – Slobodan udarac, kraj lopte Marin, dugo leti lopta ali na dobrom mestu je odbrana Olimpijakosa

10. minut – Dobra igra Zvezde u prvih deset minuta, posed lopte je na strani srpskog tima

6. minut – Slobodan udarac za crveno-bele, izvodi ga kapiten Marko Marin ali bez strepnje po gol gostiju

Početni udarac izveli su fudbaleri Crvene zvezde

Prvo poluvreme

Meč je počeo …

Beogradski crveno-beli traže dobar rezultat nakon turbulentne nedelje, Grci dolaze nakon 2:2 sa Totenhemom, a trener Milojević od početka će im isparirati sa najjačim sastavom, što se ne može reći za goste koji kreću bez glavnih snaga (Valbuena, Proensa).