Švajcarski mediji preneli su da je taj 43-godišnji lekar sinoć doputovao u tu zemlju i da je specijalnim vozilom u policijskoj pratnji prebačen u Univerzitetsku bolnicu u Ženevi.
Lekari koji ga leče rekli su da je on mogao sam da se iskrca iz aviona i da je nosio zaštitno odelo i masku. Lečenje kubanskog lekara organizovala je Svetska zdravstvena organizacija.
Kuba je poslala tim od 165 zdravstvenih radnika u Sijeru Leone kako bi pomogli u borbi protiv epidemije ebole.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































