Odbojkaši Slovenije plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su u četvrtfinalnom duelu savladali Češku u Ostravi sa 3:0 u setovima.
Slovenci su dominantnom igrom trijumfovali protiv domaćina po setovima 25:21, 25:19, 27:25. U borbi za finale igraće protiv Poljske.
Najveće zasluge za uspeh ekipe Alberta Đulijanija idu Tončeku Sternu, koji je sa 19 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu. Pratio ga je Tine Urnaut sa 13. U taboru poraženih, 13 poena imao je Jan Galabov, a 12 Jan Hadrava.
U drugom polufinalu Evropskog prvenstva sastaju se branilac titule Srbija i Italija.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































